Kamu Üniversitesi En Az Ortaöğretim Mezun 35 Kamu Personeli Alıyor

Kamu Üniversitesi En Az Ortaöğretim Mezun 35 Kamu Personeli Alıyor

Kamu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 35 personelin sözleşmeli kadroda kamu personeli olarak Üniversite bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Manisa İli Celal Bayar Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 35 personelin sözleşmeli kadroda 30 Hemşire, 2 Ebe ve 3 Röntgen Teknisyeni olarak Üniversite Hastanesinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylarda aranan genel nitelikler

657 sayılı Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsalar bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak), 657 Sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adaylarda; Nöbet usulü çalışmaya engel durumu olmamak, 2018 KPSS sınavına girmiş olmak ((Lisans mezunları için KPSS P3 ve Ortaöğretim mezunları için KPSS P94 puanı esas alınacaktır. Adayların 2018 yılı KPSS puanının, başvurduğu nitelik kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir), Hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri durumunda fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmiş olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli, yeri ve zamanı

Başvurular 3 Temmuz 2020 – 10 Temmuz 2020 tarihi mesai bitimine kadar Üniversite internet sayfasından online olarak yapılacaktır. 

Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. 

Başvuruda istenen belgeler

Online başvuru formu (kurum internet sitesinden temin edilecektir), İş talep formu (Online başvuru sayfasından ulaşılabilecek başvuru formu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurulup ilgili alana yüklenecektir), Mezuniyet belgesi (barkotlu e-devlet çıktısı veya öğrenim belgesinin bir sureti ilgili alana yüklenecektir) ve 2018 yılı KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesinin internet çıktısı (Kontrol kodu olan KPSS sonuç belgesi online başvuru sistemindeki ilgili alana yüklenecektir) istenmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.