Karadeniz Teknik Üniversitesi 70 Sağlık Personeli Alımı

Karadeniz Teknik Üniversitesi 70 Sağlık Personeli Alımı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açıklanan ilanda Farabi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevlendirilmek üzere sözleşmeli 70 sağlık personeli alınacağı bilgisi yer alıyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı bilgisi yer aldı. İlanda 45 Lisans mezunu Hemşire, 4 Orta Öğretim Hemşirelik Alanı Mezunu Hemşire, 2 Ön Lisans mezunu laborant, 5 Ön Lisans Mezunu Sağlık Teknikeri, 9 Ön Lisans mezunu Röntgen Teknisyeni ve 1 Lisans Odyoloji bölümü mezunu Diğer Sağlık Personeli olmak üzere toplam 70 sözleşmeli sağlık personeli alımının ayrıntıları yer alıyor.

Başvuru Şartları

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü 70 sözleşmeli personel alımı için gerekli başvuru şartları arasında; Sınav tarihi itibari ile en az 18 yaşını tamamlamış olma, 2018 yılı KPSS girmiş olma, Lisans mezunları için KPSSP3, Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden puana sahip olma, Sadece bir ilan koduna başvuru yapabilme, 24 saat esasına dayalı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmama, Aranılan nitelikler bölümünde belirtilen öğretim düzeyinden mezun olma ve gerekli özel şartları taşıma yer alıyor.

Başvuru Şekli, Zamanı ve Sonuçların Açıklanması

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü 70 sözleşmeli personel alımı başvuru tarihi 31 Ağustos ile 14 Eylül tarihleri arasında yapılması gerekiyor. Başvurular online yapılacak olup, Karadeniz Teknik Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığının intetner adresinden yapılması gerekiyor. Posta ya da şahsen yapılan başvuruların hiçbir suretle değerlendirilmeye alınmayacağı ilanda belirtiliyor. Yerleştirme sonuçları son başvuru itibari ile en geç 15 gün içerisinde ilan edileceği belirtiliyor. Sözleşmeli olarak çalışırken ilana başvurmak isteyenlerim sözleşme fesih tarihlerinden itibaren en az 1 sene geçmesi gerekiyor.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.