Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınavsız 87 Sağlık personeli Alacak

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınavsız 87 Sağlık personeli Alacak

Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yapılan açıklamaya göre alınacak 87 personelin 8 branşta Sağlık Personeli olarak Farabi Hastanesi bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Resmi Gazete’de yaptığı açıklamada alınacak 87 personelin 56 Hemşire, 10 Sağlık Teknikeri, 1 Diyetisyen, 1 Laborant, 9 Röntgen Teknisyeni, 2 Diğer Sağlık Personeli ve 2 Eczacı olarak Farabi Hastanesi bünyesinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylarda aranan genel nitelikler

Başvuracak adaylar 657 sayılı kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, 2018 KPSS Lisans (B) grubu 2018 KPSS Önlisans (B) grubu ve 2018 KPSS Ortaöğretim (B) grubu sınavına girmiş (Eczacı kadrosuna başvuracaklar hariç) olmak ve Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

Aday sayısının pozisyon sayısından fazla olması durumunda bu pozisyon için sözlü sınav yapılacak olup sürece uygun olarak konuya ilişkin ayrıca duyuru yapılacaktır.

Başvuruda istenen belgeler

Mezuniyet belgesinin e-devletten alınmış barkodlu bir nüshası, 2 2018 KPSS Sonuç Belgesinin e-devletten alınmış barkodlu bir nüshası, Nüfus cüzdanı örneği, Nüfus kayıt örneği (E-devletten alınmış), Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf (Başvuru işlemleri sırasında bilgisayar ortamında dilekçesine eklenecektir) ve SGK hizmet dökümü ( E-Devletten barkodlu) istenmektedir.

Başvuru şekli, yeri ve zamanı

Başvuru formu (Elektronik ortamda doldurulacaktır), Diploma veya geçici mezuniyet belgesi, Kimlik kartı ve KPSS (B) grubu sonuç belgesi istenmektedir.

Başvuru şekli, yeri ve tarihi

Adaylar başvurularını ilanın resmi gazetede yayımlandığı (5 Haziran 2020) günü izleyen 15 gün süre ile mesai saati bitimine kadar Üniversite Personel Dairesi Başkanlığı internet adresinden yönlendirilen online başvuru bilgileri doldurulduktan sonra, ilgili sayfadan ulaşılabilecek “iş talep başvuru formu” bilgisayar ortamında doldurulup istenilen diğer belgelerle birlikte başvuru modülüne yüklendikten sonra “Başvuru yap” butonuna basılarak online olarak yapacaklardır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.