Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR Üzerinden 33 Daimi İşçi Alımı Yapacak!

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR Üzerinden 33 Daimi İşçi Alımı Yapacak!
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR Üzerinden 33 Daimi İşçi Alımı Yapacak!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden daimi işçi alımı yapacağını duyurdu. KPSS ile alım yapılacak ilan için kılavuz 7 Şubat 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Başvuru Tarihleri

İş ilanlarına başvurular 7 Şubat tarihi ile başlamış olup son başvuru tarihi 11 Şubat 2022 olarak belirlenmiştir.

İlanlara Türkiye İş Kurumunun https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresinden başvuru yapılacaktır.

Kontenjanlar

Yayınlanan ilan neticesinde;

Deniz Trafik Operatörü 11 kontenjan,

İkinci Kaptan 5 kontenjan,

Büro Personeli 15 kontenjan,

Mühendis 2 kontenjan olarak belirlenmiştir.

Deniz Trafik Operatörü Alımı Başvuru Şartları (6 Kontenjan)

 1. Türk vatandaşı olmak,
 2. Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,
 3. 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı iki yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ve kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 4. Geçerliliği devam eden en az uzakyol birinci zabit yeterliliğine sahip olmak. • Uzakyol birinci zabit veya üst yeterlilikte en az bir yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak
 5. Kuruluşça yapılacak mülakat sınavına kadar ibraz edilmek üzere; İngilizce dil bilgisine yönelik ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 60 puan almak veya ÖSYM tarafından buna denk kabul edilen yabancı dil belgesine sahip olmak ya da GASM tarafından düzenlenen Denizcilik İngilizcesi sınavından en az 75 veya kılavuz kaptan yeterliliği ile fiili olarak herhangi bir kılavuzluk teşkilatında kılavuz kaptan olarak çalışıyor olmak.
 6. Herhangi bir sosyal güvenlik Kurumundan emekliye ayrılmış olmamak.
 7. Bu kapsamda işe alınacak aday, Deniz Trafik Operatörü adayı olarak işe başlatılır. • Deniz Trafik Operatörü adayı olarak göreve başlatılacak personelden Gemi Trafik Hizmetleri Sistemlerinin Kurulmasına ve İşletilmesine İlişkin Yönetmeliği göre ilgili düzenlemeler kapsamında İdarece belirlenecek görev başı eğitimini görev alacağı hizmet bölgesindeki gemi trafik hizmetleri otoritesinin gözetiminde başarıyla bitiremeyenlerin iş sözleşmeleri 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca fesh olunur.
 8. Başvuru yapan adaylardan sınav (yazılı veya sözlü yöntemlerinden biri veya ikisi kullanılarak yapılacaktır) sonucunda işe yerleştirilmeye hak kazanacak adaylar iş yerinde ilgili mevzuatınca uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde adayların 3 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır.
 9. Başvuran adaylardan işe girmeye hak kazanan adaylar, hakkında yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu gelmesi halinde işbaşı yaptırılacaktır.
 10. Bu kapsamda işe girmeye hak kazanan adaylar Mersin ilinde istihdam edilecektir.
 11. Alım süreci ile ilgili tüm duyurular; Kuruluş web sayfası duyurular bölümünden yapılacak olup, ayrıca adreslere başka tebligat yapılmayacaktır.
 12. Bu kapsamda işe başlayacak aday Kuruluşun öngördüğü yerde çalışmaya muvafakat vermiş sayılır.
 13. Adaylar başvurularında sundukları belgelerin doğruluğundan sorumludurlar. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları/sınavları geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Hiçbir hak talep edilemez ve haklarında Türk Ceza Kanunun ilgili hükümleri uygulanmak üzere kuruluşun hakları saklıdır.

Tüm kadro başvuru şartları için tıklayın.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR Üzerinden 33 Daimi İşçi Alımı Yapacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın