Kültür Ve Turizm Bakanlığı 30 Sözleşmeli Personel Alımı Yayımlandı

Kültür Ve Turizm Bakanlığı 30 Sözleşmeli Personel Alımı Yayımlandı
Kültür Ve Turizm Bakanlığı 30 Sözleşmeli Personel Alımı Yayımlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adaylar başvurularını 03 Ocak 2020 – 17 Ocak 2020 tarihleri arasında mesai gün ve saatleri arasında başvuruda istenen belgelerle birlikte elden veya posta yoluyla Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı (Süleymaniye Mahallesi Kanuni Medresesi Sokak No:1 Fatih/ İstanbul ) göndereceklerdir. Başvuru formuna yapıştırılmış fotoğraf son (6) ay içinde çekilmiş ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek nitelikte olacaktır. Postadaki gecikmeler ve giriş sınavı duyurusunda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sınava başvuru şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen şartları taşımak, ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan, KPSS (B) Grubu; KPSSP3, puan türünden 50 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısının dört katı aday arasına girmek (Puan sıralamasında en son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılır.)

Son başvuru tarihi itibarıyla, üniversitelerin taşınabilir kültür varlıklarını koruma ve onarım kültür varlıklarını koruma ve onarım, sanat eserleri konservasyonu ve restorasyonu ya da Geleneksel Türk Sanatları lisans bölümlerinin birinden mezun olmak veya denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da üniversitelerin koruma ve onarım programları ile restorasyon ve konservasyon konularında yüksek lisans veya doktora yapmış olmak, 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. (01 Ocak 1985 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar) şartları aranmaktadır.

Başvuru sırasında istenen belgeler; Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı resmi internet sitesi adresinden temin edilecek fotoğraflı başvuru formu, Yükseköğrenim diploması/çıkış belgesinin aslı, noter ya da mezun olduğu üniversiteden onaylı sureti veya e-Devlet çıktısı. (Yurt dışında öğrenim görenler denklik belgelerini de ekleyeceklerdir.), KPSS Sonuç belgesi, Varsa yabancı dil puanını gösteren belgenin aslı veya onaylı sureti, Erkek adaylar için askerlik durum belgesi, Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 30 sözleşmeli personel alımı başvuru kılavuzu için tıklayın

Kültür Ve Turizm Bakanlığı 30 Sözleşmeli Personel Alımı Yayımlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın