Maden ve Petrol İşleri 20 Mühendis Alımı Yapılacak

Maden ve Petrol İşleri 20 Mühendis Alımı Yapılacak

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü 20 mühendis alımı yapacak

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana göre 20 mühendis alımı yapılacağı duyuruldu.

Adaylarda aranan nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşıması, Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ilgili bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen 4 yıllık fakültelerin birinden mezun olması şartları aranmaktadır.

Ayrıca adayların Yeraltı maden işletmelerinde en az beş yıl iş tecrübesine sahip olmak, Sağlık bakımından uzun süre seyahat etmesine ve belirlenen görevleri yapmasına engel hali bulunmamak, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, tecilli veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 45 yaşını doldurmamış olması (1 Ocak 1975 sonrası doğmuş olmak) gerekmektedir.

Başvuru tarihi

Sınav başvuruları 27 Ocak 2020 tarihinde başlayıp 12 Şubat 2020 tarihinde saat 17:00 itibariyle sona erecektir. 

Başvuruda istenen belgeler

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün internet adresinde yer alan başvuru formu, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazılı kimlik kartı / nüfus cüzdanı fotokopisi, Maden Mühendislerinde; yeraltında, yer altı üretim yöntemi ile faaliyet yürütülen maden işletmelerinde en az beş yıl çalıştığını gösterir belge, (SGK bildirimleri, yeraltında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya Teknik/Daimî Nezaretçilik kayıtları) Jeoloji, Jeofizik ve Hidrojeoloji Mühendislerinde; yeraltında madencilik faaliyeti yürütülen işletmelerde en az beş yıl çalıştığını gösterir belge, (SGK bildirimleri, yeraltında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünde kayıtlı yeraltı maden işletmelerinde çalıştığına dair teknik eleman kayıtları) istenmektedir.

Ayrıca adaylardan; Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınmış barkodlu mezun belgesi, (Belgenin aslı ile birlikte şahsen başvuruda bulunulması halinde Genel Müdürlükçe bir örneği tasdik edilerek aslı iade edilecektir.) (Eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği), Son 6 ay içerisinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf, (bir adedi forma yapıştırılacak) Detaylı özgeçmişi, Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-Devlet sisteminden alınabilir), istenmektedir.

Başvuru şekli

İlgili evraklar ile birlikte şahsen veya posta yoluyla Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. İlanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular ile eksik belge içeren ya da imzasız başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Giriş sınavı 2 Mart 2020 – 3 Mart 2020 tarihinde Mevlana Bulvarı No: 76 Beştepe Yenimahalle/Ankara adresinde yapılacaktır.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.