Manisa Organize Sanayi Bölgesinde 700 İşçiye İstihdam İmkanı

Manisa Organize Sanayi Bölgesinde 700 İşçiye İstihdam İmkanı

Daha önce temel atma töreni yapılan Manisa Salihli organize sanayi bölgesine700 işçi alınacağı açıklandı.

2020’de Faaliyete Geçecek

Kasım ayının başında Manisa Salihli’de organize sanayi bölgesi yapımı için temel atma töreni yapılmıştı.  206 dönüm üzerine kurulacak olan sanayi bölgesi aynı zamanda istihdama katkı sağlayacaktır. Manisa’da maden ocaklarının kapanmasından ötürü işsizlik artmıştı. Manisa’da oturanlar için bu organize sanayi bölgesi iyi bir iş imkanı sağlamaktadır. 

Sanayi bölgesinde Argobest Grup tarafından bir üretim tesisi kurulacaktır. Bu tesiste 700 işçi çalıştırılacağı açıklandı. Bu tesiste zirai ilaç üretimi yapılacaktır. Ülkemizde henüz zirai ilaç üretilmemektedir ve dışarıdan ithal edilmektedir. Yapılmakta olan tesis 200 milyon liraya mal olacak ve 700 işçiye ekmek kapısı olacaktır. Bu işçiler 120 bin metrekare kapalı alana sahip olan tesiste üretim faaliyeti gösterecektir. 

Ne Zaman Alım Yapılacak?

Salihli OSB’nin tamamlanması ile 10 bin kişiye iş imkanı sağlanacaktır. Şu anda da inşaatı devam eden tesis pek çok kişiye iş imkanı sağlamaktadır. Tesis açıldığı zaman ise daha çok kişiye iş imkanı sağlayacaktır.

İşçi alımları yapılacağı zaman İşkur üzerinden ilana çıkılacaktır. 2020 yılında tesisin bir kısmı faaliyete açılacağı için işçi alımları da yapılmaya başlayacaktır. Alımlar tek seferde yapılmayacak ve peyderpey yapılacaktır. Bu yüzden işçiler ilanları takip etmeli ve başvurularını yapmalıdır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.