Memur Paketi İçin Bakan Selçuk ile Görüşüldü

Memur Paketi İçin Bakan Selçuk ile Görüşüldü

Türkiye Kamu-Sen’in üzerinde çalıştığı memur paketi hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile görüşme yapıldı.

Memur Paketi Hayata Geçecek mi?

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, memur paketi hakkında son gelişmeleri paylaştı. Daha önce bu paketin içeriği kamuoyu ile paylaşılmıştı. Memur ve memur emeklilerine verilmesi istenen tüm haklar bu pakette toplanmıştı. Bu pakette yer alan sorunların çözülmesi için temaslar yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Önder Kahveci arasında görüşme gerçekleşti. Ancak henüz bu paketin hayata geçmesini sağlayacak somut adımlar atılmadı. Pakette pek çok sorun yer aldığından adım adım sorunların çözümü yapılacaktır. 

Pakette Neler Var?

3600 ek gösterge, ek ödemelerin emekliliğe sayılması, emekliye aile yardımı, sözleşmeli memurluğun sona ermesi gibi gündeme gelen haklar bu pakette yer alıyordu. Emekliye verilen bayram ikramiyesinin memura da verilmesi, yardımcı hizmetler kadrosu konusu, vergi dilimlerinin sürekli değişmesi ve sabitlenmesi gerektiği, liyakate göre memur alımları, üniversiteli işçiler gibi tüm sorunlar bu pakette yer alıyor.

Görüldüğü gibi memurların yıllardır çözülmesini beklediği sorunlar memur paketinde toplanmıştır. Bu paket için atılan adımlar memurların sorunun çözümü anlamına geliyor.

Dolayısıyla sendikalar memur paketinin takipçisi olmaya devam edecek, gerekli müzakereleri yapacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.