Mersin Üniversitesi 49 Personel Alımı Yayımlandı

Mersin Üniversitesi 49 Personel Alımı Yayımlandı

Mersin Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 49 personelin Hemşire, Sağlık Teknikeri ve Diğer Sağlık Personeli olarak üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Mersin Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre 49 personelin 43 Hemşire, 5 Sağlık Teknikeri ve 1 Diğer Sağlık Personeli olarak  Üniversite bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel şartlar

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinin A bendindeki şartları taşıyor olmak, 2018 KPSS B grubu sınavına girmiş olmak (Lisans için KPSSP3 puanı, Ön Lisans için KPSSP93 puanı), Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Nöbet usulü çalışmaya engel hali bulunmamak şartı aranmaktadır.

Hemşire için aranan nitelikler

Lisans mezunu olmak ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Hemşirelik Yüksek okulu veya Hemşirelik Fakültesi Lisans Programından mezun olmak şartı aranmaktadır.

Diğer Sağlık Personeli için aranan nitelikler

Yaşlı Bakım Hizmetleri, Yaşlı Bakımı, Yaşlı Hizmetleri Bakımı Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak şartı aranmaktadır. 

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (2 kişi)

Tıbbi Laboratuar veya Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programlarının birinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (1 kişi)

Radyoterapi Programlarından mezun olmak, 3.Basamak sağlık kuruluşlarında çalıştığını ve Radyoterapi cihazını kullandığını belgelemek şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (1 kişi)

Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarının birinden mezun olmak, 3.basamak sağlık kuruluşlarında çalıştığını ve MR cihazı kullandığını belgelemek şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (1 kişi)

Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarının birinden mezun olmak, Radyografi, Mamografi, Bilgisayarlı Tomografi ve Manyetik Rezonans Görüntüleme cihazlarını kullandığını belgelendirmek şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenilen Belgeler

Online Başvuru Formu (Sadece Doldurulacak ve Sistemden Gönderilecektir), Ön Başvuru Formu, 2018 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi, Diploma Fotokopisi, Kimlik Fotokopisi ve Özel Şart Belgesi (Varsa) istenmektedir.

Adaylar için başvurular 16 - 30 Mart 2020 tarihinde mesai bitimine kadar yapılacaktır.

Online başvurusunu tamamlayan adaylar, asıl başvurularını Şahsen veya posta yoluyla  yapılabilecektir.

Yazılı veya sözlü sınav olmaksızın sıralamaya göre sözleşme yapmaya hak kazanan (KPSS puan sırasına göre) adayların listesi son başvuru tarihinden itibaren 15 gün içerisinde kurum internet sitesinden yayımlanacaktır.

Başvuru için detaylı bilgiye başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.