Meteoroloji Genel Müdürlüğü Elektrik Pano Elemanı Alımı İçin İlan Yayımlandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Elektrik Pano Elemanı Alımı İçin İlan Yayımlandı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Elektrik Pano Elemanı Alımı İçin İlan Yayımlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre kurum bünyesinde görevlendirilmek üzere lise mezunu 1 Elektrik Pano Elemanı alımı yapılacağı duyuruldu.

Adaylarda aranan şartlar (Sadece Eski Hükümlü/TMY olanlar başvurabilir)

En az ve en fazla Lise ve dengi okul mezunu olmak, 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine Kamu, Özel Kuruluş veya İş yerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş 32 yaşından gün almamış (2 Mart 2002 – 27 Şubat 1988) olmak, Kalfalık Belgesine sahip olmak (Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü) (Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlardan belge aranmıyor), Affa uğramış olsalar bile belirli suçlardan hüküm giymemiş olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adayların; Eski Hükümlü adaylar hakkındaki ilgili mevzuat hükümleri ile 2527 Sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımaları, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak ve tercihen Ankara ili Keçiören ilçesinde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır. 

Başvuru yapan adayların başvuru sürecini Kurum internet sitesinden takip etmeleri önem arz etmektedir.

Adaylar için kura çekimi (Kura çekim yeri daha sonra duyurulacaktır) 10 Mart 2020 tarihinde 09:00 – 18:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Adaylar için son başvuru tarihi 2 Mart 2020’dir.

Adaylar için İŞKUR başvuru numarası 00005426328’dir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Elektrik Pano Elemanı Alımı İçin İlan Yayımlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın