Milli Eğitim Bakanlığı EKPSS Puanı İle 750 Engelli Öğretmen Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı EKPSS Puanı İle 750 Engelli Öğretmen Alımı

Milli eğitim bakanlığı öğretmen alımı ilanları kapsamında yayınlanmış olan bilgilerde Türkiye genelinde 81 şehirde görevlendirilmek üzere EKPSS 50 puan şartı ile engelli öğretmen ataması yapılacaktır.

MEB engelli öğretmen alımı ilanları için başvuru yapacak olan bütün adayların 2018 ve 2020 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına EKPSS-Lisans Düzeyi ile katılmış olmaları gerekiyor.


MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMI


Kamu personel alımı için yayınlanmış ilanlara başvurular 8.11.2021 tarihinde başlayacak ve 12.11.2021 tarihinde sona erecektir.

Bütün öğretmen adaylarının aşağıda yazılı internet sitesi üstünden resmi başvurularını yapması zorunludur.

https://personel.meb.gov.tr

Başvuru Kılavuzunu İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

 

meb-ogretmen-atama-ilan.jpg

 


MEB EKPSS ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURU ŞARTLARI


Bütün başvuru yapacak adayların Devlet Memurları Kanunu’nun içerisinde belirtilen şartları taşıyor olması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve kurum içindeki diğer birimler ile koordineli çalışması gerekiyor.

Öğretmen alımı ilanları için başvuru işleminde bulunacakların 2018 ve 2020 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavından EKPSS-Lisans Düzeyi ile birlikte 50 ve daha üzeri puan almış olması ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olması gerekiyor.

Engelli personel alımı için görev almak isteyenlerin Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olması, herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması ve mesleki çalışmaları güncel olarak takip etme yeteneği olması gerekiyor.

Kamu kurumu memur alımı kapsamı içinde yayınlanmış olan resmi ilanlara başvuru yapacak olan kişilerin EKPSS puanı dışında atandığı hâlde görevine başlamamış olanlar bakımından, ön başvuru tarihinin son günü itibarıyla atama tarihinden itibaren 1 (bir) yıllık bekleme süresini doldurmuş olmaları ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.