Milli Savunma 45 sivil memur alımı PERTEM başvuru ekranı

Milli Savunma 45 sivil memur alımı PERTEM başvuru ekranı

Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'na 45 sivil memur alımı gerçekleştirilecek. Başvuru ekranının açılmasının ardından başvurular PERTEM üzerinden başladı. Başvuruda bulunacaklar bilgileri doldurduktan sonra gerekli işlemleri yapacak.

Genelkurmay Başkanlığı 5 uzman yardımcısı alımı başvurularında başarı olan adaylar Ankara'da istihdam edilecek. 40 uzman yardımcısı ise MSB bünyesinde bulunan resmi dairelerde istihdam edilecek.

Başvuru tarihleri;

Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyurulan memur alımı ilanına başvurular başlamış bulunmaktadır. Yayımlanan kılavuzda da belirtildiği gibi son başvuru tarihi 10 Ocak 2019 olarak belirlenmiştir.

Başvurular PERTEM'den alınıyor;

45 uzman yardımcısı alımına başvuruda bulunacaklar PERTEM (MSB personel temin sistemi) üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirecek. Başvuruda bulanacaklar sisteme e-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra kişisel bilgilerini, eğitim bilgilerini ve sınav bilgilerini doldurup tercih yap sekmesinden işlemlerini hiç bir yere gitmeden kolayca halledebilecek.

KPSS şartı bulunuyor mu;

Milli Savunma Bakanlığı sivil memur alımında her daim KPSS şartı bulunmaktadır. KPSS şartında taban puan ise 70 olarak belirlenmiştir. P1, P4, P6, P7, P18, P37 puan türlerinde alımlar gerçekleştirilecek. 

Başvuru şartları neler;

Yayımlanan ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adayların farklı kadrolarda gerekli bölüm şartını sağlaması gerekiyor. Alımlarda lisans mezunu adayların başvuruları değerlendirilecek.

İlanlara uluslararası ilişkiler, uluslararası ilişkiler ve avrupa birliği, küresel ve uluslararası ilişkiler, küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, toplumsal ve siyasal bilimler, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi veya siyaset bilimi, işletme, işletmecilik, iş idaresi, iş idaresi ve iktisat, muhasebe - finansman, muhasebe ve finansal yönetim, muhasebe ve finans yönetimi, pazarlama, yönetim ve organizasyon, ekonomi, iktisat, maliye,

Muhasebe ve maliye veya maliye -muhasebe, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, çalışma ekonomisi, hukuk, bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği, bilgisayar donanımı ve teknolojisi ve diğer mühendislik alanları başvuru yapabilecek.

MSB 45 sivil memur alımı başvuru kılavuzu için tıklayın. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.