JGK 113 büro personeli, tekniker ve memur alımı

JGK 113 büro personeli, tekniker ve memur alımı

Jandarma Genel Komutanlığı, Resmi Gazete'de duyurduğu ilanlar neticesinde 94 sözleşmeli personel alımı ile 19 memur alımı gerçekleştiriyor. Memur alımına başvurular bugün başlamış bulunmaktadır.

18 Aralık 2019 tarihli resmi alım ilanlarına Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) tarafından yenileri eklendi. Yayımlanan 2 farklı ilanda Jandarma Genel Komutanlığı 113 sözleşmeli personel ve memur alımı gerçekleştirecek.

19 devlet memuru alımı başvuruları bugün başladı:

DPB'de yayımlanan ilan için başvurular bugün başlamış bulunmaktadır. 19 devlet memuru alımında kadro dağılımı 8 uzman, 1 istatistikçi, 1 mimar, 2 mühendis, 2 avukat, 2 veteriner, 3 psikolog şeklinde belirlendi.

Yayımlanan ilanlara müracaat için başvuru ekranı açıldı. Başvurular Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’’ üzerinden e-devle ile online gerçekleştirilecek. 

Başvuru tarihleri 19 devlet memuru alımı için duyuruldu. Son başvuru tarihi ise 5 Ocak 2020 olarak belirlendi.

Başvuru şartlarına bakıldığında 19 devlet memuru alımı için 2018 KPSS'de P3 puan türünden en az 60 almış olması gerekmektedir. Alımlarda ilgili alanlarda lisans mezunu olma şartı da bulunmaktadır.

94 sözleşmeli personel alımı ilanı da yayımlandı:

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 94 sözleşmeli personel alımı ilanı da yayımlandı. Yayımlanan sözleşmeli personel alımına başvurular 20 Aralık 2019'da alınmaya başlayacak. Başvuru işlemleri 5 Ocak 2020'de son bulacak.

Farklı kadroda sözleşmeli personel alımında farklı şehirlerde görevlendirilmek üzere 1 fizyoterapist, 4 teknik hizmet personeli, 1 veteriner hekim, 3 diyetisyen, 4 mühendis, 1 kütüphaneci, 2 biyolog, 2 tercüman, 15 büro personeli, 1 dizgi operatörü, 10 tekniker, 50 farklı unvanlarda destek personel alımı olmak üzere toplamda 94 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

Sözleşmeli personel alımı başvuru şartları ise 2018 yılı KPSS puan türlerinden P3, P93 (ön lisans), P94 (lise) en az 60 puan alınması gerekmektedir. Diğer alım şartları için kılavuzu detaylıca incelemekte fayda görülmektedir.

JGK 19 devlet memuru alımı kılavuzu için tıklayın. JGK 94 sözleşmeli personel alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.