Milli Savunma Bakanlığı 9 Arşiv Uzmanı Alımı Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı 9 Arşiv Uzmanı Alımı Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Bilgi ve Belge Yönetimi Mezunu adaylardan 9 sözleşmeli Arşiv Uzmanı alımı yapılacağı duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı alınacak 9 personelin Arşiv Uzmanı olarak istihdam edileceğini belirtiyor.

Adaylarda aranan nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak, Nitelik tablosunda bulunan kadro unvanı için belirlenen öğrenim durumuna sahip olmak, (eşdeğer bölümler kabul edilmeyecek), Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvurmaları halinde, son müracaat tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSSP3 puanı almış olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli, yeri ve tarihi

Ön başvurular 28 Şubat 2020 tarihine kadar kurum resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Ön başvurusu kabul edilen adayların isim listesi ile sözlü sınav tarihi ve yeri T.C. Milli Savunma Bakanlığı twitter hesabında ve resmi internet adresinde 1 Nisan 2020 tarihinden sonra tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır.

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.