MSB Açıktan Atama ile 38 Memur Alımı Yapacak

MSB Açıktan Atama ile 38 Memur Alımı Yapacak
MSB Açıktan Atama ile 38 Memur Alımı Yapacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada 38 memur alımının açıktan atama yapılarak gerçekleştireceğini belirtiyor.

Adaylar için başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımak, Nitelik tablosunda bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak, (eşdeğer bölümler kabul edilmeyecektir.) ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS nitelik tablosunda belirtilen ilgili puan türlerinden puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca Erkek adaylar için, sınavın yapıldığı tarih itibarıyla askerlik durumu bakımından; askerlikle ilişkisi bulunmamak (askerlik çağına gelmemiş olmak, ertelenmiş veya muaf tutulmuş olmak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış olmak), (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.), Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak gerekmektedir.

Şehit, malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında, almış oldukları merkezi sınav puanına, aldığı puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puan dikkate alınır. (vazife malulü kabul edilmeyecektir)

Adaylar Başvuru şekli

Online ön başvurular, 30 Aralık 2019-31 Ocak 2020 tarihleri arasında MSB resmi internet adresi üzerinden yapılacaktır, Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır. Adaylar, kurum resmi sitesine girerek e-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip, tüm aşamaları tamamlayarak Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili Alımı tıklayarak tercih yapacaktır. Tercih işlemini tamamladıktan sonra Tercihlerimi Göster butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir. Tercihlerim sayfasında yer alan tercihler adayın kayıtlı tercihleri olup ayrıca bir kaydetme işlemi yapmayacaktır.

Ön başvurusu kabul edilen adayların isim listesi ile sözlü sınav tarihi ve yeri T.C. Milli Savunma Bakanlığı twitter hesabında ve kurum resmi internet adresinde 10 Mart 2020 tarihinden sonra tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır.

Başvuru için son tarih 31 Ocak 2020’dir.

Başvuru kılavuzu için 

Tablo -1
Tablo -2

MSB Açıktan Atama ile 38 Memur Alımı Yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın