Mustafa Kemal Üniversitesi Sınavsız 46 Personeli Alımı Açıklandı

Mustafa Kemal Üniversitesi Sınavsız 46 Personeli Alımı Açıklandı

Mustafa Kemal Üniversitesi Resmi Gazete’de yaptığı açıklamada alınacak 46 personelin sözleşmeli kadroda farklı unvanlarda Sağlık Personeli olarak üniversite sağlık uygulama ve araştırma hastanesi bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yapılan açıklamaya göre 46 personelin sözleşmeli kadroda 20 Hemşire, 3 Ebe, 2 Diyetisyen ve 21 Sağlık Teknikeri olarak üniversite sağlık uygulama ve araştırma hastanesi bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2’inci maddenin (b) fıkrası uyarınca Lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSSP3, Ön lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSSP93 puan sırası esas alınmak suretiyle sınavsız atama yapılacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilmemiş olmak veya sözleşmesi fesih edilmemiş olmak, Gece veya gündüz vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak, Herhangi bir Kurumda 4/B sözleşmeli olarak istihdam edilenlerden; hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda belirlenen istisnalar hariç, sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren en az bir yıl geçmiş olmak, 2018 KPSS (B gurubu) sınavına girmiş olmak ve Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları aranmaktadır.

Hemşire için aranan nitelikler

Hemşirelik bölümü Lisans mezunu olmak şartı aranmaktadır.

Ebe için aranan nitelikler

Ebelik bölümü Lisans mezunu olmak şartı aranmaktadır

Diyetisyen için aranan nitelikler 

Beslenme ve Diyetetik bölümü Lisans mezunu olmak şartı aranmaktadır

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (4 Personel)

Eczane Teknikerliği, Eczane Hizmetleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (12 Personel)

Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (1 Personel)

Patoloji Laboratuvar, Patoloji Laboratuvar Teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (4 Personel)

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar ön lisans programlarının birinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Başvuru şekli ve zamanı

Adaylar başvurularını, bu ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren (19 Haziran 2020) 15 gün içinde (mesai bitimine kadar) Üniversite web sayfasından Online olarak yapılacaktır. 

Başvuruda istenen belgeler

Öğrenim belgesi (Diploma, Geçici Mezuniyet Belgesi veya e-devletten indirilecek mezun belgesi karekod ve barkodu okunaklı olacaktır), KPSS sonuç belgesi (ÖSYM sorgulama kodu belirgin olacaktır), Nüfus cüzdanı fotokopisi ve Fotoğraf istenmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.