Orman Genel Müdürlüğü 1833 Orman Muhafaza Memuru, Orman Mühendisi Alımı Başvuru Tarihleri Belli Oldu!

Orman Genel Müdürlüğü 1833 Orman Muhafaza Memuru, Orman Mühendisi Alımı Başvuru Tarihleri Belli Oldu!

Orman Genel Müdürlüğü OGM memur alımı duyurusunu Resmi Gazete'de yayımladı. OGM orman muhafaza memuru, orman mühendisi ve orman endüstri mühendisi alımı yapacak. Tarım Bakanlığı OGM 1833 Memur Alımı başvuru tarihleri işte bu haberde.

Orman Genel Müdürlüğü 1833 memur alımı detayları belli oldu. Daha önce müjdesi verilen alım duyurusunun resmi haberi de yayımlandı. 3 farklı kadroda toplam 1833 memur alınacak. OGM orman muhafaza memuru alımı başvuru tarihleri ne zaman? OGM orman muhafaza memuru, orman mühendisi ve orman endüstri mühendisi alımı detayları.

Başvurular

OGM memur alımında 3 kadro içinde başvurular aynı şekil ve aynı tarihtir.

Adaylar 04/04/2022 - 10/04/2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Orman Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır.

Başvuru işlemleri 10/04/2022 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru işleminden önce e-Devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir.

2022 Yılı 1.500 Orman Muhafaza Memuru Alımı

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında, sözlü ve uygulamalı sınavla sözleşmeli personel pozisyonunda 1500 adet orman muhafaza memuru alımı yapılacaktır.

Adayların 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP93) en az 65 puan almış olması gerekmektedir.

Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olması da aranan diğer şartlardandır.

2022 Yılı 283 Orman Mühendisi Alımı

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında, sözlü ve uygulamalı sınavla sözleşmeli personel pozisyonunda 283 adet mühendis (orman mühendisi) alımı yapılacaktır.

Başvuru yapacak adaylar 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP3) en az 70 puan almış olması ve Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümünden mezun olması gerekmektedir.

2022 Yılı 50 Orman Endüstri Mühendisi Alımı

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında, Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle EK-1 de yer alan iller için sözleşmeli personel pozisyonunda 50 adet Mühendis (Orman Endüstri Mühendisi) alımı yapılacaktır.

2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.
Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmak.

OGM 1833 Memur Alımı Tüm Detayları için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.