Pazar Belediyesi 5 Branşta 10 Memur Alıyor

Pazar Belediyesi 5 Branşta 10 Memur Alıyor
Pazar Belediyesi 5 Branşta 10 Memur Alıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize İli Pazar Belediye Başkanlığı tarafından Yerel Yönetimler sayfasında yayımlanan ilana göre alınacak 10 Personelin 3 Memur, 1 Tahsildar, 1 Belediye Trafik Memuru, 1 Şoför ve 4 Zabıta Memuru olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Başvuru zamanı

Adaylar başvurularını 22 – 24 Şubat 2021 tarihleri arasında yapacaklardır.

Başvuru şekli ve yeri 

Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte 24 Şubat 2021 tarihi saat 16:00’ya kadar, Elektronik ortamda, Belediye internet adresine veya Pazar Belediye Başkanlığı, Yazı İşleri Müdürlüğü Yılmaz Telatar Caddesi, No: 1 Pazar-Rize adresine yapabilirler. 

Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Posta ve mail yolu ile veya eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

Adaylarda aranan genel nitelikler

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak ve İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartların taşımak şartları aranmaktadır.

Adaylarda aranan özel nitelikler

İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, Ayrıca herhangi bir kamu kuruluşunda çalışıyor olmamak, Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+-) 10 kg. dan fazla fark olmamak, Boy ve kilo tespitleri belediyece yapılacaktır, Zabıta Memuru ve Şoför kadrosuna başvuracaklar için; 13.10.1983 Tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Memur için aranan nitelikler (3 personel)

Herhangi bir Lisans programından mezun olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Tahsildar için aranan nitelikler (1 personel)

Herhangi bir Lisans programından mezun olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Belediye Trafik Memuru için aranan nitelikler (1 personel)

Herhangi bir Lisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Şoför için aranan nitelikler (1 personel)

Herhangi bir Önlisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler (4 personel)

Herhangi bir Lisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Zabıta memuru kadrolarına başvurular; Başvurular şahsen yapılacak olup adaylar yukarıda belirtilen tarihlerde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Belediyemiz hizmet binasında istenilen belgelerle birlikte şahsen müracaat ederek başvurularını yapacaklardır.

Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Rize, Pazar Belediyesi, Memur, Tahsildar, Belediye Trafik Memuru, Şoför, Zabıta Memuru, Lisans, Önlisans

Pazar Belediyesi 5 Branşta 10 Memur Alıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın