Rekabet Kurumu 20 Memur Alımı Yapacak

Rekabet Kurumu 20 Memur Alımı Yapacak
Rekabet Kurumu 20 Memur Alımı Yapacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rekabet Kurumu yaptığı açıklamada alınacak 20 personelin Genel, Hukuk ve Bilişim kadrolarında Rekabet Uzman Yardımcısı olarak kurum bünyesinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylarda aranan genel şartlar 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak, 4054 sayılı Kanunun 35 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde sayılan fakülte ve bölümler ile Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliğinin 7 nci maddesinde sayılan yüksek öğretim kurumlarından ya da bunlara denkliği Yüksek öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibarı ile 35 Yaşını doldurmamış olmak, Görevini yapmasına engel sağlık sorunu olmamak şartları aranmaktadır.

Rekabet Uzman Yardımcısı “Genel” için ayrıca;

En az dört yıllık öğrenim veren yüksek öğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, 2018-2019 Kamu Personel Seçme Sınavından KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 veya KPSS P36 puan türlerinin herhangi birinden en az (85) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (200) kişi içerisinde bulunmak şartı aranmaktadır.

Rekabet Uzman Yardımcısı “Hukuk” için ayrıca;

Hukuk Fakültesinden mezun olmak, KPSS P4, KPSS P5, KPSS P6 veya KPSS P7 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (100) kişi içerisinde bulunmak şartları aranmaktadır.

Rekabet Uzman Yardımcısı “Bilişim” için ayrıca;

Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, KPSS P1 veya KPSS P2 puan türünden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (100) kişi içerisinde bulunmak şartları aranmaktadır.

Aday alımları yazılı sınav ve mülakat ile yapılacaktır.

Yazılı sınav 19 Nisan 2020 Pazar günü Ankara ilinde yapılacaktır. Yazılı sınav yeri, saati ve sınava katılmaya hak kazan adayların isimleri kurum internet sitesinde yayımlanacaktır.

Adaylar için başvuru 12 Mart 2020 – 27 Mart 2020 tarihleri arasında kurum internet sitesinde bulunan Başvuru Formunu doldurarak yapacaklarıdır.

Daha detaylı bilgiye başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Rekabet Kurumu 20 Memur Alımı Yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın