Sağlık Bakanlığı 13 Kamu Personeli Alımı Açıklandı

Sağlık Bakanlığı 13 Kamu Personeli Alımı Açıklandı

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada alınacak 13 personelin çeşitli unvanlarda sözleşmeli kamu personeli olarak Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel müdürlüğü bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre 13 personelin sözleşmeli kadroda 4 Gemi Adamı, 2 Tekniker, 6 Teknisyen ve 1 Şoför olarak kurum bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, 657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak, Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları aranmaktadır.

Gemi Adamı için aranan nitelikler (4 personel)

En az Ortaöğretim mezunu olmak, Gemiadamı ehliyetine sahip olmak ve Mesleğiyle ilgili en az 2 yıl çalışmış olmak ve bunu belgelemek şartları aranmaktadır.

Teknisyen için aranan nitelikler (6 personel)

Meslek liselerinin gemi makineleri bölümünden mezun olmak, Gemiadamı ehliyetine sahip olmak, ÖSYM tarafından 2018 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) meslek lisesi mezunları için KPSS P94 puan türünden 50 (elli) ve üzerinde puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Tekniker için aranan nitelikler (2 personel)

Gemi Makineleri, Gemi Makineleri İşletme veya Mekatronik Önlisans programından mezun olmak, Gemiadamı ehliyetine sahip olmak, ÖSYM tarafından 2018 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) Önlisans mezunları için KPSS P93 puan türünden 50 (elli) ve üzerinde puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Şoför için aranan nitelikler (1 personel)

En az Ortaöğretim mezunu olmak, En az 5 yıllık B sınıfı ehliyete sahip olmak, Cinsiyeti erkek olmak, ÖSYM tarafından 2018 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) meslek lisesi mezunları için KPSS P94 puan türünden 50 (elli) ve üzerinde puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Başvuruda istenen belgeler

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’ndan veya kurum internet adresinden temin edecekleri başvuru formunu doldurarak İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına şahsen müracaat veya son başvuru tarihinde Genel Müdürlüğe ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir, Nüfus cüzdanı fotokopisi, 2018 KPSS sonuç belgesi (E-devlet üzerinden alınacak barkotlu veya ıslak imzalı hizmet dökümü) (Gemiadamı hariç), Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya E-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, Gemiadamı, Tekniker ve Teknisyen için Gemiadamı ehliyetinin örneği, Gemiadamı pozisyonu için çalıştığı süreleri gösterir (E-devlet üzerinden alınacak barkotlu veya ıslak imzalı hizmet dökümü), Destek Personeli için B sınıfı ehliyeti örneği, İyi hal kağıdı (30 gün içerisinde alınmış olmalıdır) ve Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi başvuru forma yapıştırılacaktır) istenmektedir.

Başvuru zamanı

Adayların bu ilanın resmi gazetede yayım tarihinden (23 Haziran 2020) itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvurmaları kaydıyla başvuruları geçerli kabul edilecektir. Başvuru sırasında yukarıda istenen belgelerin teslimi zorunludur.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.