Sağlık Bakanlığı 18000 Sağlık Personeli Alımı Açıklandı

Sağlık Bakanlığı 18000 Sağlık Personeli Alımı Açıklandı
Sağlık Bakanlığı 18000 Sağlık Personeli Alımı Açıklandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklama Türkiye taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere Biyolog, Hemşire, Çocuk gelişimcisi, Diyetisyen, Ebe, Dil ve konuşma terapisti, Fizyoterapist, Ergoterapist, Odyolog, Perfüzyonist, Psikolog, Sağlık fizikçisi, Sosyal çalışmacı ve Sağlık Teknikeri ve Sağlık Teknisyeni olmak üzere toplam 18000 sözleşmeli personel alımı yapılacağını belirtti.

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile orta öğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 18.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

Orta öğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2020/5 Tercih Kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Adaylar tercihlerini 26 Mart – 1 Nisan 2020 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Daha detaylı bilgiye ve başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kadro sayısı ve dağılımına buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı 18000 Sağlık Personeli Alımı Açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın