Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek için sınavla 9 adet Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alacaktır.

Başvuru Şartları

Avrupa Bakanlığı uzman yardımcısı alımı için başvurmak isteyen adaylar şu şartları sağlamalıdır. Memur olma genel şartları taşınmalı, belirlenen bölümlerden lisans mezunu olunmalı, 1 Ocak 1985 sonrasında doğmuş olunmalı, KPSS P34, P35 ve P36 puan türlerinden en az 70 puan alınmalıdır. Belirlenen yabancı dil sınavlarından en az C düzeyinde not almak gerekir. Sağlık durumu yurt içi ve dışında görev yapmaya uygun olmalıdır. 

Başvuru Usulü

AB uzman yardımcısı alımı için başvurular 6 Ocak’ta başlayacak ve 31 Ocak 18.00’da sona erecektir. Sözlü sınav 03-04 Mart 2020 tarihlerinde sözlü sınav yapılacaktır. Başvuru yapan adaylar istenen belgeleri Sağlık bakanlığı evrak birimine başvuru süresi içinde teslim etmelidir. 

Başvurusu kabul edilen adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre sıralanacaktır. Belirlenen kadronun 4 katı kadar yani 36 kişi sözlü sınava alınacaktır. Mülakat Sağlık Bakanlığı Ankara adresinde yapılacaktır. Mülakatta 70 puanı geçenler başarılı sayılır.

Sonuçların açıklanmasından itibaren 7 iş günü içinde itirazlar alınacaktır. İtirazların incelenmesi üzerine nihai başarı listesi yayınlanacaktır. Kontenjan kadar asil ve kontenjanın yarısı kadar yedek aday belirlenecektir. Güvenlik soruşturmasının yapılmasının ardından atamalar yapılacaktır. Alınacak olan kişiler Avrupa Birliği uzman yardımcısı olarak istihdam edilecektir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.