Sağlık Bakanlığı Bilişim Personel Alımı Duyuruldu

Sağlık Bakanlığı Bilişim Personel Alımı Duyuruldu

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada alınacak personelin bilişim personeli olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada alınacak personelden Sözleşmeli Bilişim personeli olarak kurum bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak çalıştığını belgelemek)

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri gerekmektedir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’te belirtilen özlük hakları ve diğer kuralları kabul etmek, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmaları, Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme edebilme yeteneğine sahip olmak ve Tutum ve davranışların göreve uygun olması gibi kriterlere sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuruda istenen belgeler

Dilekçe örneği, Fotoğraflı Öz Geçmiş, KPSS sonuç belgesi, İngilizce dilinde YDS sonuç belgesi, Mezun belgesi, Eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin onaylı örneği, Programlama dillerinden en az ikisini bildiğini gösterir belge istenmektedir.

Başvuru zamanı şekli ve yeri

Adaylar istenilen belgelerle birlikte 4 – 19 Haziran 2020 (mesai bitimi 18:00’a kadar) tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı 6001.Cadde No:9 Bilkent Çankaya/Ankara adresinde bulunan Sağlık Bakanlığı Genel Evrak birimine şahsen başvuru yapabileceklerdir. 

Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar, istenilen belgeleri aynı adrese kargo ya da posta yolu ile gönderebileceklerdir. 

Başvuru tarihleri içinde kargo ya da posta ile başvuru yapan adayların evrakının 25 Haziran 2020 tarihine (mesai bitimi 18:00) kadar belirtilen adrese ulaşması gerekmektedir.

Mülakata katılmaya hak kazanan adayların listesi kurum internet sitesinde 20 - 24 Temmuz/2020 tarihleri arasında ilan edilecektir. Bu ilan tebligat yerine geçecek olup ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.

Sözlü ve uygulamalı mülakat 5 – 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında Prof. Dr. Nusret Fişek Cad. No:41 Kurtuluş Sıhhiye/Ankara adresinde bulunan Sağlık Bakanlığı Hekimevinde yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.