Sağlık Bakanlığı İşçi Alım Sistemi Değişti

Sağlık Bakanlığı İşçi Alım Sistemi Değişti
Sağlık Bakanlığı İşçi Alım Sistemi Değişti
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2020 yılında Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi ve Bakım Onarım İşçisi kadrolarına alınacak işçilerin herhangi bir sınava tabi tutulmaksızın kura çekme yöntemi ile alınacağı belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik ile Sağlık Bakanlığında istihdam edilecek işçilere yönelik düzenleme yapıldı.

2020 yılı içinde Sağlık Bakanlığında istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenebilecek.

Bu durumda, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan kurayla seçilecek. Kura ile belirlenecek adaylar arasından Sağlık Bakanlığınca yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartları taşıyan yedek adaylar işe alınacak.

İş arayan insanların korkulu rüyası haline gelen mülakat sınavı artık Sağlık Bakanlığı işçi alımlarında uygulanmayacak.

Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları tarafından yapılacak işçi alımlarını her zaman doğru, güncel ve açıklayıcı bir şekilde yine sitemizde yayımlayacağız.

Sağlık Bakanlığı İşçi Alım Sistemi Değişti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın