Sahil Güvenlik Büro Personeli Tekniker Destek Personeli 44 Memur Alımı Yapacak!

Sahil Güvenlik Büro Personeli Tekniker Destek Personeli 44 Memur Alımı Yapacak!

Devlet kurumlarına yapılacak olan memur alımlarıyla ilgili olarak kararlar Resmi Gazete üzerinden yayınlanmaya devam ederken, Sahil Güvenlik Komutanlığı Büro Personeli ,Tekniker ve Destek Personeli kadrolarına 44 memur alımı yapılacağını duyurdu.

Sahil Güvenlik Büro Personeli Tekniker Destek Personeli 44 Memur Alımı

Devlet kurumları memur alım ilanları yayınlamaya devam ederken, Sahil Güvenlik Komutanlığı yayınlamış olduğu alım ilanıyla lise ve önlisans mezunu olmak şartıyla bir çok kadroda toplamda 44 memur alımı yapacağını duyurdu.

Birçok farklı kadroda alım olacak;

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan alım ilanına göre Büro Personeli, VHKİ, Tekniker,Teknisyen ve Destek Personeli kadrolarına toplamda 44 Memur alımı yapılacak.

Başvurular çevirim içi (online) olacak ;

Alım ilanında belirtilen şartlar taşıyan kişiler başvurularını belirtilen adres üzerinden online olarak yapabileceklerdir. Başvuruları 23 Şubat - 9 Mart tarihleri arasında yapılacak.

Başvuru adresi : https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu

Hangi şehirler alım olacak ?

Ankara , İzmir, Antalya, Bartın, Mersin, Muğla, Samsun ve Hatay şehirlerine farklı kadrolarda toplamda 44 memur alımı olacak.

Kadro dağılımı ;

  • Büro Personeli - 4 Kişi
  • Tekniker - 3 Kişi
  • Destek Personeli - 29 Kişi
  • Teknisyen - 8 Kişi

sahilguvenlik.jpgsahilguvenlik2.jpgsahilguvenlik3.jpg

Adayların sahip olması gereken genel şartlar ;

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlar ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı’nda belirtilen şartlara sahip olmak.
b. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak.
c. Alım yapılacak pozisyon unvanının hizasındaki yıla ait puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.
ç. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (04 Mart 2004 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak
d. Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak
e. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Sahil Güvenlik Büro Personeli Tekniker Destek Personeli 44 Memur Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.