Sahil Güvenlik En Az Lise Mezun 15 Memur Alımı Açıklandı

Sahil Güvenlik En Az Lise Mezun 15 Memur Alımı Açıklandı
Sahil Güvenlik En Az Lise Mezun 15 Memur Alımı Açıklandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada alınacak 15 personelin 1 Çevre Mühendisi, 1 Makine Mühendisi, 1 Yüzme Öğretmeni, 1 Eğitim Geliştirme Uzmanı, 1 Spiker, 1 Radyo ve Televizyon Uzmanı, 2 Uzman, 1 Avukat ve 6 Hizmetli olarak merkez ve taşra olmak üzere kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Başvurular; 17 Aralık 2020 saat 14:00’te başlayıp, 24 Aralık 2020 saat 11:00’de sona erecektir. 

Başvurular sadece kurum internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara kurum internet adresi üzerinden ilan edilecektir.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak, İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ye girmiş olmak, Alım yapılacak unvanların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak, “Hizmetli” unvanında yapılacak başvurularda 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 puan türü; diğer unvanlardaki başvurularda ise 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03 puan türü kullanılacaktır (Alım yapılacak unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduğundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır), Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (05 Ocak 2003 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilir), Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak, Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru Olur.” kararlı sağlık raporu almak, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak şartları aranmaktadır.

Çevre Mühendisi için aranan nitelikler (Görev yeri Muğla/Marmaris)

Fakültelerin Çevre Mühendisliği bölümü mezunu olmak ve 2020 yılı KPSSP03 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Makine Mühendisi için aranan nitelikler (Görev yeri İstanbul)

Fakültelerin Makine Mühendisliği bölümü mezunu olmak ve 2020 yılı KPSSP03 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Yüzme Öğretmeni için aranan nitelikler (Görev yeri Antalya)

Fakültelerin Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği veya Antrenörlük Eğitimi (pedagojik formasyon almış olmak şartı ile) bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak en az 2’nci kademe Yüzme Antrenörlüğü ve en az gümüş cankurtaran belgelerine sahip olmak ve 2020 yılı KPSSP03 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Eğitim Geliştirme Uzmanı için aranan nitelikler (Görev yeri Ankara)

Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi, Eğitim Yönetimi ve Planlaması, Eğitim Yönetimi ve Denetimi, Eğitim Yönetimi ve Denetçiliği bölümlerinden yüksek lisans yapmış olmak ve 2020 yılı KPSSP03 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Spiker için aranan nitelikler (Görev yeri İzmir)

Fakültelerin Radyo ve Televizyon, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak bu alanda en az 2 yıl spikerlik deneyim sahibi olmak (belge ile kanıtlaması gerekmektedir) ve 2020 yılı KPSSP03 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Radyo ve Televizyon Uzmanı için aranan nitelikler (Görev yeri Ankara)

Fakültelerin Radyo ve Televizyon, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak ve 2020 yılı KPSSP03 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Uzman için aranan nitelikler (Görev yeri Ankara)

Fakültelerin Uluslararası İlişkiler veya Kamu Yönetimi bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (B) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak ve 2020 yılı KPSSP03 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Uzman için aranan nitelikler (Görev yeri Ankara)

Fakültelerin Kamu Yönetimi bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (C) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 70 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak ve 2020 yılı KPSSP03 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Avukat için aranan nitelikler (Görev yeri Ankara)

Fakültelerin Hukuk bölümü mezunu olmak ve avukatlık ruhsatına sahip olmak, buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak ve 2020 yılı KPSSP03 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Hizmetli için aranan nitelikler (Görev yeri Ankara-2, Samsun-1, İstanbul-1, İzmir-1,Antalya-1)

Lise mezunu olmak ve 2020 yılı KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Sahil Güvenlik En Az Lise Mezun 15 Memur Alımı Açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın