Sahil Güvenlik Komutanlığı 50 sürekli işçi alımı başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 50 sürekli işçi alımı başladı

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın önceki günlerde İŞKUR üzerinden alım yapacağını duyurduğu çeşitli kadrolarda 50 sürekli işçi alımı gerçekleştirmek için Türkiye İş Kurumu sayfasında onlarca ilan yayımladı.

İŞKUR iş ilanlarında yayımlanan onlarca farklı ilanlardaki 50 sürekli işçi alımında duyurular internet üzerinden başvuru alınarak gerçekleştirilecek. Başvuruda bulunacaklar için özel şartları belirten kodlar da yayımlandı. 

Alımlar birçok kadroda yapılacak. Kadro dağılımı ise 1 kaynakçı, 2 elektrikçi, 1 armadör işçisi, 1 elektrikçi, 1 soğutma ve iklimlendirme teknisyeni, 3 elektronik teknisyeni, 2 tesviyec, 4 mekaniker-deniz motorları, 1 raspacı (gemi), 1 kızakçı, 2 tornacı, 4 temizlik görevlisi, 1 gemi-yat-tekne boyacısı, 3 mekaniker-deniz motorları, 1 mekaniker-deniz motorları, 1 elektronik teknisyeni, 1 tornacı (torna tezgahı operatörü), 1 tesviyeci, 2 ısıtma ve sıhhi tesisatçı(boru tesisatçısı-gemi), 1 lektrikçi (genel)(elektrikçi-gemi), 2 ısıtma ve sıhhi tesisatçı(boru tesisatçısı-gemi), 2 hidrolikçi (gemi), 2 kaynakçı (oksijen ve elektrik), 2 tekne onarım işçisi, 1 elektronik teknisyeni, 1 elektrikçi (genel)(elektrikçi-gemi) olmak üzere 50 personel alımı olacak.

Başvurular bugün başladı. Yayımlanan ilanlar için son başvuru tarihi ise 27 Aralık 2019 olarak belirlendi. Adaylar İŞKUR üzerinden başvurularını Cuma gününe kadar gerçekleştirebilecek. Başvuruda bulunacaklar Türkiye İş Kurumu e-şube sayfasına giriş yapacak.

Sayfaya e-devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonra üst menüde bulunan açık iş ilanlarına gelerek İŞKUR'da yayımlanan mevcut iş ilanlarını arama sayfasından ilan arayabilecek. Bunun için iş yeri unvanı kısmına "Sahil Güvenlik" yazıp arama yapabilecek. Arama yapıldıktan sonra Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait onlarca ilandan şartları sağlanan ilana başvuru yapılabilecek.

İŞKUR iş ilanı sonuçları kura ile belirlenecek. Başvuru yapan binlerce aday sonucunu 28 Ocak 2019 saat 13:00’te "Sahil Güvenlik Ege Deniz Onarım Destek Komutanlığı Bayraklı/İzmir" adresinde öğrenecek.

Başvuru şartları da yayımlandı. Yapılan duyuruda farklı kadroda işçi alımı için ayrı ayrı başvuru şartları bulunmaktadır. Başvurularda KPSS şartı aranmamaktadır. Yaş yaş şartı olarak da en fazla 36 yaşında olunması gerekmektedir. Özel şartlar için ilanın incelenmesinde fayda var.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.