Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; Motorcu, Elektrikçi, Topçu, Serdümen ve Kurbağa Adam branşlarında 175 uzman erbaş alımı yapılacağı belirtiliyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yaptığı açıklamada; 60 Motorcu, 15 Elektrikçi, 40 Topçu, 30 Serdümen ve 30 Kurbağa Adam branşlarında olmak üzere toplam 175 uzman erbaş alımı yapılacağını belirtti.

Adaylarda aranan nitelikler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az Lise ve dengi okul mezunu olmak, 27 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1993 ve sonrası soğanlar), Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak, askerlik görevini yapmış ise 5 yıldan fazla süre geçmemiş olmak (3 Mart 2015 tarihi ve sonrasında terhis olmak), askerliğini halen yapmakta olanlar için görev yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Olur kanaatli yazı almak şartları aranmaktadır.

Ayrıca Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, Belirli suçlardan hüküm giymemiş olmak, Sağlık sorunu olmamak, En az 1,64 cm boyunda olmak ve boy kilo standardını sağlamak gerekmektedir.

Başvuru şekli ve zamanı

Başvurular 3 Mart 2020 tarihinde başlayıp 13 Mart 2020 tarihinde saat 11:00’da sorma erecektir.

Başvurular kurum İnternet adresinden gerçekleştirilecek olup, Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne E-Devlet kapısı üzerinden giriş yapılacaktır. Posta yoluyla veya şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Adayların “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir. 

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.