Sayıştay En Az Ortaöğretim Mezun 18 Personel Alıyor

Sayıştay En Az Ortaöğretim Mezun 18 Personel Alıyor

Sayıştay Başkanlığı yaptığı açıklamada farklı branşlarda en az ortaöğretim mezunu 8 kamu personeli alımı yapılacağını belirtti.

Sayıştay Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre alınacak 18 personelin 11 Büro Personeli, 1 Öğretmen, 1 Çocuk Gelişimcisi ve 5 Teknisyen olarak kurum bünyesinde görevlendirileceği belirtiliyor.

Başvuru zamanı

Adaylar başvurularını 20 Ocak – 3 Şubat 2021 tarihleri arasında yapacaklardır.

Başvuru şekli ve yeri

Sözleşmeli Personel alımına ilişkin detaylı açıklamaları içeren ilan metnine ve başvuru formuna kurum resmi internet adresinden ulaşılması gerekmektedir.

Büro Personeli İçin Aranan Nitelikler (6 Personel)

Herhangi bir lisans programından mezun olmak ve 2020 yılı KPSS P3 Puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

Büro Personeli İçin Aranan Nitelikler (5 Personel)

Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans programlarının birinden mezun olmak ve 2020 yılı KPSS P93 Puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

Öğretmen (Okul Öncesi) İçin Aranan Nitelikler (1 Personel)

Anaokulu Öğretmenliği, Ana Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi lisans programlarının birinden mezun olmak ve KPSS P121 Puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

Çocuk Gelişimcisi İçin Aranan Nitelikler (1 Personel)

Çocuk Gelişimi veya Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Anaokulu Öğretmenliği, Ana Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi lisans programlarının birinden mezun olmak, 2020 yılı KPSS P10 Puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak ve Pedagojik Formasyon almış olmak.

Teknisyen (Elektrik) İçin Aranan Nitelikler (3 Personel)

Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri ve Anadolu Meslek Liselerinin; Elektrik Bölümünden mezun olmak veya Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü dalından mezun olmak veya Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Endüstriyel Bakım Onarım dalından mezun olmak ve 2020 yılı KPSS P94 Puan türünden 65 ve üzeri puan almış olmak.

Teknisyen (Elektrik-Elektronik veya Elektronik) İçin Aranan Nitelikler (2 Personel)

Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri ve Anadolu Meslek Liselerinin; Elektrik-Elektronik Bölümünden Mezun Olmak veya Elektrik Elektronik Teknoloji Alanının Görüntü ve Ses Sistemleri Dalından Mezun Olmak veya Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanının Güvenlik Sistemleri dalından mezun olmak ve 2020 yılı KPSS P94 Puan türünden 65 ve üzeri puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum