Şehit Necati Sayın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Eğitime Ahlaki Bakış

Şehit Necati Sayın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Eğitime Ahlaki Bakış

Ahlaklı bireylerden oluşan toplumların gelişme gösterebileceğinin bilinci ile yaşam boyu öğrenmeye ve dürüstlüğe önem veren bireyler yetiştirmek misyonlarımız arasındadır.

Toplumsal değerlerimizin bilincinde, inanç değerlerine sahip çıkan, aynı zamanda da bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip edip yaşamına dahil ederek kardeşçe yaşama ve hoşgörüye önem veren bireyler yetiştirmek için gayret göstermekteyiz.

Okulumuz 2000-2001 eğitim- öğretim yılında Rekabet Kurumu Lisesi olarak faaliyetine başlamış olup, okulumuzun adı 10.08.2016 tarihinde Valilik onayı ile Şehit Necati Sayın Anadolu İmam hatip Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Velilerin de öğrencilerin öğrenme süreçlerine dahil edilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla 2017 yılında “Evin Okula Yakınlaşması ve Değişen Anne – Baba Rolleri Projesi” hayata geçirilmiştir. 

Okulumuzun öğrencilerine tanıdığı imkanlar ve düzenlenen etkinlikler memuralimi.com.tr haber sitesinde velilerimizle paylaşılmıştır.

Eğitimin sosyal kültürel, sportif faaliyetlerden ayrılamayacağı anlayışı içerisinde öğrencilerimize spor yapabilmeleri için gerekli imkanlar verilmekte, çeşitli sosyal, kültürel etkinliklere katılımları sağlanmaktadır. 

Bazı öğrencilerimizin evlerinin uzakta olduğu göz önüne alınarak barınma temel ihtiyacını karşılamanın ötesinde onları rahat ettirecek ve ev ortamlarında huzuru bulabilecekleri pansiyonumuz da öğrencilerimizin hizmetindedir.

Öğrencilerimizin başarıya adım adım yaklaşmasında Öğretmenlerimizin Okul İdaresinin ve Okul Müdürü İsmail Ergün’ün payı çok büyüktür.

Kaynak: https://www.memuralimi.com.tr

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.