SGK Denetmen Yardımcısı Tercihlerinde Eş Durumu Tayin Hakkı Tanıdı

SGK Denetmen Yardımcısı Tercihlerinde Eş Durumu Tayin Hakkı Tanıdı

SGK geçtiğimiz yıl yayınladığı ve 24 Aralık'ta sonuçlarını açıkladığı denetmen yardımcısı alımlarında eş durumundan tayine izin verdi.

51 Adayın Tercihi Kabul Edildi

Kamuya yapılan atamalarda eş durumu sıkıntılı bir hak arz ediyor. Zira hem personel ihtiyacını planlamak hem de aile bütünlüğünü sağlamak ciddi manada zorluklara neden oluyor. İşte bu nedenle Sayıştay incelemelerinde dahi bazı kurumlar ağır eleştirilere muhatap oluyor. Bu konuda SGK önemli bir adım atarak ilk yapılan tercihlerde eş durumunu göz önünde bulundurdu.

Böylelikle 400 adaydan 51'i eş durumundan ötürü istedikleri iki tercih etme imkanına kavuştu. Geriye kalan adayların tercihleri ise sonraya bırakıldı. Bu adaylar da 3 ile 7 Şubat tarihleri arasında başvurularını yapacak ve görev yerlerinde başlayacak.

SGK tarafından hayata geçirilen bu uygulama son derece başarılı bulundu ve takdirle karşılandı. Diğer kurumların da bu yönde bir adım atması bekleniyor. Ancak sözleşmeli personellerin olduğu kurumlarda bunun mümkün olması zor gibi görünüyor.

Bu nedenlerden ötürü sözleşmeli personel statüsünün değiştirilmesi ya da eş durumu atamasının getirilmesi konusu sıklıkla gündeme getiriliyor. Eğer bu konuda yeni adımlar atılmaz ise sorunlar daha da büyümeye ve aile kavramı dağılmaya devam edecektir. Bu konularda yeni gelişmeler yaşandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Böylelikle aile bütünlüğünü sağlama konusunda ufak da olsa bir katkı sunmaya çalışacağız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.