Son Aşı Kararı! Öğrenciler Kampüse Alınmayacaklar

Son Aşı Kararı! Öğrenciler Kampüse Alınmayacaklar

Üniversite'liler için aşı kartını zorunlu hale getirdiler. Bazı üniversiteler aşı kartı olmayan öğrencilerin kampüse giremeyeceğini duyurdu. Bu durum öğrencilerin eğitim durumunu olumsuz yönde etkileyebilir!

Koronavirüs salgın hastalık 2020 yılı Mart ayından bu yana insan hayatını tehdit ediyor. Çin'in Wuhan kentinde başlayan bu hastalık kısa süre içerisinde tüm dünya'yı etkisi altına aldı. Ülkemizde hastalık için aşılama süreci hızla devam ediyor. Meslek grupları sırası ile aşılama olurken sıra üniversitelere geldi. Kampüse giriş yapabilmek için bazı üniversiteler öğrencilerine aşı kartını zorunlu kıldı. Bu durum aşı olmak istemeyen öğrencilerin eğitim hayatını olumsuz etkiliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Eylül'den itibaren üniversiteler'in açılacağı duyuruldu. Salgın hastalık nedeni ile tüm eğitimler online olarak görülmekteydi. Ancak aşılamanın hızlanması ile üniversitelerin açılmasına karar verildi. 2021-2022 yılı akademik takvime göre üniversiteler yüz yüze eğitime başlıyor. Ancak aşı hakkında alınan bu skandal karar tüm üniversitelilerin dikkatini çekti.

Eğitim'de Engel!

Bazı üniversiteler korona aşısı olmayan öğrencilerin kampüse girmesini engelleyeceğini duyurdu. Özellikle Hacettepe ve Marmara gibi devlet üniversiteleri aşı olmayan öğrencileri kampüse almayacağını bildirdi. Aşılama da Faz-3 sürecine geçiş yapıldı. Ancak aşılarla ilgili ruhsat alınmadığı için sorumluluk alınmıyor. Bu yüzden kişi aşı olmadan önce imza atmak zorunda kalıyor. Üniversite öğrencileri için verilen bu karar ciddi oranda tepki topladı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.