Sözleşmeli Öğretmen Atama Takvimi Açıklandı

Sözleşmeli Öğretmen Atama Takvimi Açıklandı
Sözleşmeli Öğretmen Atama Takvimi Açıklandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvurular 6 Ocak’ta Başlıyor

2020 yılına sayılı günler kala öğretmen adayları sözleşmeli öğretmen atama takvimini merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve MEB’ten gelen açıklamalarla 2020 öğretmen alımları belli oldu. Öğretmen adayları KPSS puanı ile öğretmen alımı için başvuru yapabilecektir. En yüksek puandan başlayarak branş bazında sıralamalar yapılacak ve en yüksek puandan başlayarak adaylar mülakata alınacaktır. 

Öğretmen Alım Takvimi Açıklandı

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar ön başvuru yapabilecektir. İlanda başvuru şartları açıklanmıştır. Buna göre ön başvurular 6 Ocak’ta başlayacak ve 10 Ocak’ta sona erecek. Bu süre içinde sözlü sınav merkezleri için öğretmen adaylarından tercihler alınacak. 21 Ocak tarihinde kimin nerede sözlü sınava alınacağı belli olacak. 5-22 Şubat tarihleri arasında mülakatlar yapılacak. Sonuçlar ise 25 Şubat’ta ilan edilecek. Mülakat sonucuna itiraz etmek isteyen adaylar 26-28 Şubat’ta itirazlarını yapabilir. İtiraz sonuçları 6 Mart’ta açıklanacak.

Mülakatta başarılı olanların nihai listelerinin belli olmasıyla atama tercihleri alınacaktır. 9-13 Mart tarihlerinde adaylar atanma tercihlerini yapacak ve 18 Mart’ta yerleştirme sonuçları açıklanacaktır.

Bu takvimin aksamadan takip edilmesi halinde öğretmen adayları bu eğitim öğretim yılında görev başı yapabilecektir. Böylece öğretmen ihtiyacı büyük oranda karşılanmaya çalışılacaktır. Atanmayı bekleyen öğretmenlerin bir kısmı da eritilecektir.

Sözleşmeli Öğretmen Atama Takvimi Açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın