Sungurlu Belediyesi Büro Personeli Alımı Yapıyor

Sungurlu Belediyesi Büro Personeli Alımı Yapıyor

Sungurlu Belediyesi SUNBETON Ltd. Şti. tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 1 personelin Büro Personeli olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Çorum İli Sungurlu Belediyesi SUNBETON Ltd. Şti. yaptığı açıklamada alınacak 1 personelin Büro Personeli olarak kurum bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Adaylardan istenen belgeler

Kimlik fotokopisi, Nüfus kayıt örneği, Çalışabilir raporu, Adli sicil kaydı ve Diploma istenmektedir.

Adaylar için son başvuru tarihi 13 Nisan 2020’dir.

Daha detaylı bilgiye ve başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Nedir? Büro İşçisi Olma Şartları

Günümüzde pek çok kişi iş alanlarını araştırarak kendisine uygun ve çalışabileceği iş alanlarını bulmaya çalışmaktadır. İş ilanları takip ederek ve işlerin tanımı ile ilgili sitelerdeki bilgileri okuyarak kendisine uygun bir iş arayan kişilerin bir kısmı büro işçisi olma şartlarını ve büro işçisinin ne yaptığını merak etmektedir. Size, büro işçisinin tanımı, yaptığı işler ve büro işçisi olmanın şartları ile ilgili bir yazı derledik.

Büro İşçisi Tanımı

Büro işçisinin tanımı geniş bir şekilde şu şekilde yapılabilir: Büro işçisi, çalıştığı kurum, kuruluşun bürolarında evrak taşıma, içecek hazırlama, servis yapma ve temizlik yapma gibi büro hizmetlerini gerçekleştiren kişidir.

Büro İşçisi Ne Yapar?

Büro işçisinin tanımının ardından büroda çalışmak için büro işçisinin ne görevler üstlendiği ve çalıştığı iş yerinde kendisinden beklenen hizmetleri açıklamak gerekirse:

Çalıştığı büroda yerleri silmek, süpürmek ve diğer temizlik işlerini gerçekleştirmek, Temizlik malzemelerini kontrol ederek, eksilen malzemelerin tedarikini gerçekleştirmek, Çalıştığı büroda yer alan lavabo, tuvalet gibi alanların temizliğini gerçekleştirmek, Çalıştığı bürodaki, mobilyaların, büro malzemelerinin bu alanları temizlemeye elverişli temizleyiciler ile uygun temizlik aletleri ile temizlenmesini sağlamak, Çalıştığı bürodaki evrak dağıtım ve evrak taşıma hizmetlerini gerçekleştirmek, Çalıştığı bürodaki personele ve büroya gelen konuklara içecek hazırlama ve bunların servisini gerçekleştirerek hizmet verme, Bürodaki çöpleri toplamak ve dolan çöp kovalarını boşaltarak kullanıma hazır hale getirmek, Çalıştığı büroda tespit edilen hasar ve arızaları büro yöneticilerine bildirerek onarılmasını sağlamak, Bürodaki temizlik araçlarının ve temizlik malzemelerin uygun şekilde korunmasını sağlamak gibi görev ve hizmetleri yerine getirmek ile görevlidir.

Büro İşçisi Olma Şartları

Büro işçisi ile ilgili tanım ve görevlerini okuduktan sonra bu mesleği gerçekleştirmek isteyen ve büro işçiliğini kendisine uygun olarak gören kimseler, büro işçisi olmanın şartlarını ve kendilerinin taşıması gereken nitelikleri merak etmektedir. Bu şart ve nitelikleri sıralamak gerekirse:

Büro işçisi olmak için en az okur-yazar olma şartı aranmaktadır.
Çalışılacak kurum ya da kuruluş belirli bir yaş aralığı belirttiyse bu yaş aralığında olmak gereklidir. Büro işçisi olmak isteyen erkeklerin askerliğini gerçekleştirmiş olması gerekmektedir. Kurum ve kuruluşlar yine sorumluluk duygusu yüksek olan büro işçileri ile çalışmak istemektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum