Tarım ve Orman Bakanlığı Alımlarına Kamuda Çalışanlar Başvuramayacak

Tarım ve Orman Bakanlığı Alımlarına Kamuda Çalışanlar Başvuramayacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan 2 bin 153 kişilik personel alımı için kamuda çalışanlar başvuru yapamayacak.

2 Bini Aşkın Personel Alımı Yapılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli katıldığı bir TV programında açıklamalarda bulundu. Bakanlığın personel alımları da soruldu. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2 bin 153 personel alımı yapılacağını açıkladı. Personel alımları ile ilgili önemli bir detay da ilk kez açıklandı. Yapılan bu alımlara halihazırda kamuda çalışmakta olan kişiler başvuru yapamayacaktır. 

Kamuda Çalışanlar Başvuru Yapamayacak

Bakan Pekdemirli yaptığı açıklamada genç işsizlere fırsat tanımak adına açıktan alım yapılacağını belirtti. Zaten kamuda çalışan kişilerin işi mevcuttur. Üniversite mezunu olup da iş bulamayan gençlere fırsat tanınması şarttır. Bu nedenle alım yapılacak olan 2 bin 153 kişilik kontenjanın tamamına ilk kez atanacaklar arasından atama yapılacaktır. Kamuda çalışan kişilerin söz konusu pozisyonlara başvurusu yapması mümkün değildir.

Gençlere Fırsat Tanınacak

Bakanlık yapılan alımlarda alınan bu karar gençler için oldukça önemlidir. Çünkü ülkemizde üniversite mezunu genç işsizlik oranı oldukça yüksektir. Bu kişilere imkan sağlayabilmek için yeni yapılacak alımlara mevcut kamu çalışanlarının başvurusunun engellenmesi isabetli bir adımdır. Kamuya taze kan gelecek ve gençlere fırsat verilecektir.

Tarım ve Orman Bakanlığının yaptığı bu davranış diğer kurumlarca da örnek alınmalıdır. Bu şekilde daha fazla genç iş sahibi olabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.