Tarım ve Orman Bakanlığı Pilot ve Makinist Alımı Resmi Gazete’de Yayımlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Pilot ve Makinist Alımı Resmi Gazete’de Yayımlandı
Tarım ve Orman Bakanlığı Pilot ve Makinist Alımı Resmi Gazete’de Yayımlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yapılan açıklamada alınacak personellerin Pilot ve Makinist olarak istihdam edileceğini belirtti.

Adaylarda aranan nitelikler

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Askerlik hizmetini yapmış olmak, Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek, Atanmak istediği unvanla ilgili olarak ilanda belirtilen öğrenim şartı, özel şartlar ve diğer nitelikleri taşımak, Orman Genel Müdürlüğünce yapılacak mülakatta başarılı olmak şartları aranmaktadır.

Adaylarda aranan özel şartlar (Sözleşmeli Pilot)

Minimum 3000 saat helikopter uçuşu ve CPL (H) IR FI lisansına sahip olmak (tercihen S70 tip intibaklı olmak), Geçerli ICAO CLASS 1 sağlık raporuna sahip olmak, Minimum ICAO Level 4 yeterlilik belgesine sahip olmak, Tercihen ATPL (A) IR lisansına sahip olmak ve 60 yaşından gün almamış olmak şartları aranmaktadır.

Adaylarda aranan özel şartlar (Uçak Bakım Kontrol Makinisti)

İş jeti uçaklarında en az 5 yıllık bakım makinistliği tecrübesine sahip olmak (tercihen Citation serisi uçaklarda çalışmış olmak), Tercihen Bakım Kalite Güvence pozisyonunda eğitimli ve tecrübeli olmak, Asgari orta seviyede İngilizce bilmek, SHGM Uçucu Teknisyen Sağlık Raporuna sahip olmak ve 55 yaşından gün almamış olmak şartları aranmaktadır. 

Başvuruda istenen belgeler

Orman Genel Müdürlüğü web adresinden temin edilecek ve müracaat sahibi tarafından doldurulacak fotoğraflı “Başvuru Formu”, Diploma veya mezuniyet belgesi onaylı örneği, Adli sicil beyanı, Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet Vesikalık Fotoğraf, Alınan eğitimlere ilişkin sertifika örnekleri, Yabancı dil yeterlilik belgeleri. (level notu lisansa işli ise ilave belge aranmaz), Sağlık sertifikası istenmektedir.

Pilot Adaylar İçin ayrıca (Yukarıdaki belgelere ilave olarak)

Orman Genel Müdürlüğü web adresinden temin edilecek “Pilot Bilgi Formu”, Pilot lisansı ve Uçuş Kayıt defterinin (Logbook) ilk ve son 2 sayfasının fotokopisi veya onaylı Uçuş Kayıt Çizelgesi istenmektedir.

Başvuru şekli yeri ve tarihi

Başvurular Orman Genel Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Havacılık Şube Müdürlüğü adresine şahsen veya posta yolu ile yapılacak olup 17 Şubat 2020 tarihi saat 09.00’da başlayıp 21 Şubat 2020 tarihi saat 16.00’da sona erecektir. 

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tarım ve Orman Bakanlığı Pilot ve Makinist Alımı Resmi Gazete’de Yayımlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın