TÜBİTAK 10 kamu personeli alımı alımı yapacak

TÜBİTAK 10 kamu personeli alımı alımı yapacak
TÜBİTAK 10 kamu personeli alımı alımı yapacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı) uzman yardımcısı ve araştırmacı kadrolarında farklı illerde görevlendirmek üzere 10 memur alımı yapıyor. Alımlar TÜBİTAK’ın internet sitesinden gerçekleştirilecek. Adaylara yol göstermek için kılavuz da yayımlandı.

Başvuru tarihleri;

Yayımlanan ilanlara başvurular bugün başladı. Son başvuru tarihi ise 13 Ocak 2020 olacaktır.

Hangi TÜBİTAK kurumlarında alım oluyor;

TÜBİTAK farklı kurumlarda alım yapmaktadır. Alımlardan 5 memur Savunma Sanayii Araştırma Ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), 4 memur TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezine (MAM) ve 1 memur TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) kurumuna alınacak.

Alınacak kadrolar;

Yayımlanan ilanlara göre alımı gerçekleştirilecek kadrolar 6 uzman yardımcısı ve 4 araştırmacıdır. Araştırmacılar TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezine (MAM) bünyesinde istihdam edilecekler.

Başvurular TÜBİTAK Kariyer sayfasından gerçekleştiriliyor;

Başvuruda bulunacak adaylar için TÜBİTAK kariyer sayfası hizmete açılacak. Adaylar bu sayfaya üye olarak ilgili ilanlara kolay bir şekilde başvuru yapabilecekler. TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi Kariyer SAGE olduğu da kılavuzda yer almaktadır.

Başvuru şartları;

Uzman yardımcısı ve araştırmacı alımında lisans mezunu olunması gerekmektedir. Bazı unvanlarda deneyim şartı da aranmaktadır. Kadrolara göre değişmekle birlikte adayların Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği veya Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olması gerekmektedir.

Kılavuz için tıklayın.

TÜBİTAK 10 kamu personeli alımı alımı yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın