TÜBİTAK 10 kamu personeli alımı alımı yapacak

TÜBİTAK 10 kamu personeli alımı alımı yapacak

23 Aralık günü Resmi Gazete'de yayımlanan ilanlardan birisi de Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığınca yayımlandı. TÜBİTAK farklı unvanlarda 10 kamu personeli alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı) uzman yardımcısı ve araştırmacı kadrolarında farklı illerde görevlendirmek üzere 10 memur alımı yapıyor. Alımlar TÜBİTAK'ın internet sitesinden gerçekleştirilecek. Adaylara yol göstermek için kılavuz da yayımlandı.

Başvuru tarihleri;

Yayımlanan ilanlara başvurular bugün başladı. Son başvuru tarihi ise 13 Ocak 2020 olacaktır.

Hangi TÜBİTAK kurumlarında alım oluyor;

TÜBİTAK farklı kurumlarda alım yapmaktadır. Alımlardan 5 memur Savunma Sanayii Araştırma Ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), 4 memur TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezine (MAM) ve 1 memur TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) kurumuna alınacak.

Alınacak kadrolar;

Yayımlanan ilanlara göre alımı gerçekleştirilecek kadrolar 6 uzman yardımcısı ve 4 araştırmacıdır. Araştırmacılar TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezine (MAM) bünyesinde istihdam edilecekler.

Başvurular TÜBİTAK Kariyer sayfasından gerçekleştiriliyor;

Başvuruda bulunacak adaylar için TÜBİTAK kariyer sayfası hizmete açılacak. Adaylar bu sayfaya üye olarak ilgili ilanlara kolay bir şekilde başvuru yapabilecekler. TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi Kariyer SAGE olduğu da kılavuzda yer almaktadır.

Başvuru şartları;

Uzman yardımcısı ve araştırmacı alımında lisans mezunu olunması gerekmektedir. Bazı unvanlarda deneyim şartı da aranmaktadır. Kadrolara göre değişmekle birlikte adayların Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği veya Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olması gerekmektedir.

Kılavuz için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.