Türk Akreditasyon Kurumu 27 Personel Alımı Yapacak

Türk Akreditasyon Kurumu 27 Personel Alımı Yapacak
Türk Akreditasyon Kurumu 27 Personel Alımı Yapacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre alınacak 27 personelin 10 uzman yardımcısı 17 idari memur olarak istihdam edileceği duyuruldu.

Uzman Yardımcısı İçin aranan nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde sayılan şartları taşımak, 2018 veya 2019 yılında yapılmış KPSS giriş sınavı bilgileri tablosunda yer alan her bir grup için belirtilmiş puan türünden asgari KPSS puanını almış olmak, giriş sınavı bilgileri tablosunda yer alan her bir grup için belirtilmiş en az dört yıllık lisans eğitimi veren yurt içindeki öğretim kurumlarının ilgili öğrenim programlarından ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarının öğrenim programlarından mezun olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar) şartları aranmaktadır.

İdari Personel İçin aranan nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde sayılan şartları taşımak, 5 Kasım 2018 tarihinde yapılmış KPSS giriş sınavı bilgileri tablosunda yer alan her bir grup için belirtilmiş puan türünden asgari 70 puanını almış olmak, giriş sınavı bilgileri tablosunda yer alan her bir grup için belirtilmiş en az dört yıllık lisans eğitimi veren yurt içindeki öğretim kurumlarının ilgili öğrenim programlarından ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarının öğrenim programlarından mezun şartları aranmaktadır.

Başvuruda istenen belgeler

Kurum web sayfasında yayınlanan ve aday tarafından doldurulacak giriş sınavı başvuru formu, Öğrenim diploması veya geçici mezuniyet belgesi ya da yurt dışında eğitim görenler için diploma denklik belgesi, KPSS sonuç belgesi, Öz geçmiş (1 Sayfayı Geçmeyecek Şekilde ), Vesikalık fotoğraf istenmektedir.

Adaylar İçin Önemli

Bunlar dışında Kuruma ayrıca herhangi bir belge gönderilmesine ya da teslim edilmesine gerek olmadığı ve başvuru süresi içerisinde yapılmayan ya da eksik belgeyle yapılan başvuruların dikkate alınmayacağı belirtilmektedir.

Başvuru şekli ve tarihi

Başvurular 13 Şubat 2020 tarihinde başlayıp 25 Şubat 2020 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Başvurular Kurum resmi internet adresinden Online olarak yapılacaktır.

Kuruma elden ya da posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Daha detaylı Bilgi ve Başvuru Kılavuzu için tıklayınız.

Türk Akreditasyon Kurumu 27 Personel Alımı Yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın