Türk Alman Üniversitesi 1 Personel Alımı İçin İlan Yayımlandı

Türk Alman Üniversitesi 1 Personel Alımı İçin İlan Yayımlandı

Türk Alman Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 1 personelin herhangi bir sınav olmaksızın üniversite bünyesinde Sözleşmeli Avukat olarak istihdam edileceği belirtiliyor.

Türk Alman Üniversitesi yaptığı açıklamada herhangi bir yazılı veya sözlü sınav olmaksızın KPSSP3 (B) puan sıralamasına göre üniversite bünyesinde görev yapmak üzere 1 avukat alımı yapacağını belirti.

Adaylarda aranan genel nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, muaf veya tecilli olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli Bulunmamak, KPSSP3 (B) puan türünden puanı bulunmak şartları aranmaktadır.

Adaylarda aranan özel şartlar

Hukuk Fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yüksek öğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak ve KPSS P3 puan türünden puanı olmak, Başvuru son günü itibarıyla Avukatlık ruhsatına sahip olmak, Baro kayıt belgesine sahip olmak, Avukatlık staj süresi hariç en az (3) üç yıl mesleki tecrübesi bulunmak ve bunu belgelemek, Hukuk alanında yüksek lisans yapmış olmak ve Kamu kurum ve kuruluşlarında en az 3 yıl hizmeti bulunmak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Başvuru Formu (kurum internet sitesinde temin edilecektir..), 2018 Yılı KPSS Sınav Sonuç Belgesi, Nüfus Cüzdan Fotokopisi, İkametgah Belgesi (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir), Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı veya Noter Onaylısı (E-Devlet Üzerinden
Alınan Belge Kabul Edilecektir), SGK Hizmet Dökümü, Adli Sicil Kaydı (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir), Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin) (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir), Özgeçmiş, Fotoğraf (2 Adet), Avukatlık ruhsatı, baro kayıt belgesi ve staj bitirme belgesinin aslı veya noter onaylısı, Yabancı ülkelerde bulunan okullardan mezun olanların diploması ile birlikte YÖK onaylı denklik belgesi istenmektedir.

Adaylar için Başvuru şekli

Adaylar kurum İnternet adresinde bulunan Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak yukarıda istenilen belgeler ile birlikte ilanın gazetede yayımlandığı tarihi izleyen 15. gün mesai bitimine (17.00) kadar Üniversite Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta, faks veya İnternet kanalıyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir

Adaylar için başvuru tarihleri 2 Mart 2020 – 16 Mart 2020’dir.

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.