Uludağ Üniversitesi Sınavsız 161 Personel Alıyor

Uludağ Üniversitesi Sınavsız 161 Personel Alıyor

Uludağ Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 161 personelin sözleşmeli kadroda kamu personeli olarak üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Bursa İli Uludağ Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre 161 personelin sözleşmeli kadroda 100 Hemşire, 3 Eczacı, 4 Psikolog, 3 Diyetisyen, 1 Biyolog, 3 Fizyoterapist, 5 Diğer Sağlık Personeli ve 42 Sağlık Teknikeri olarak üniversite hastanesi görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel şartlar

Başvuracak adaylarda 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartlar aranır, Lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSS (P3) puanı, ön lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSS (P93) puanı esas alınacaktır, Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, tecilli veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alıyor olmamak, 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile gece nöbeti tutmasına ve vardiyalı çalışmasına engel olabilecek durumu bulunmamak. Yerleşmeye hak kazanan adaylardan sağlık raporu istenecektir, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar 1 sayılı cetvelde sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel unvanları arasında bulunduğundan Eczacılar için KPSS şartı aranmamaktadır. Başvuruda bulunan aday sayısının kadro sayısından fazla olması halinde adaylar lisans diploması puan üstünlüğü (diploma puanları eşit olduğu takdirde mezuniyet tarihi önce olan, mezuniyet tarihlerinin de aynı olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilecektir) ile alınacaktır, Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’ li olarak çalışıyor olmamak, Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca Kamu kurumlarında istihdam edilenler, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların, Yeniden Hizmete Alınma başlıklı Ek 1.Maddesi “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi (Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç) halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme uygun olmayanlar atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır, Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz, Başvuru bitim tarihi itibariyle tüm pozisyonlar için 35 (otuz beş) yaşından gün almamış olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli ve zamanı

Başvuru işlemleri Bursa Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi internet adresinden yapılacaktır. Adayların bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden (13 Temmuz 2020) itibaren 7 (Yedi) gün içerisinde başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.