Üniversite En Az İlkokul Mezun 40 Yaş Sınır Güvenlik Temizlik Görevlisi Alıyor

Üniversite En Az İlkokul Mezun 40 Yaş Sınır Güvenlik Temizlik Görevlisi Alıyor

Kamu Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak personellerin En Az İlkokul mezunu Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi olarak sürekli işçi kadrosunda üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

İzmir İli Bakırçay Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 2 personelin 1 Güvenlik Görevlisi ve 1 Temizlik Görevlisi olarak sürekli işçi kadrosunda kurum bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 20 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, Talepler İzmir ili Menemen ilçesi düzeyinde karşılanacak olup, ilan tarihi itibariyle İzmir’de (Menemen) ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir, Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmamak, Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını belgelendirmesi gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaklardır (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.), Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olması aranır, Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir, Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır, Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak şartları aranmaktadır.

Güvenlik Görevlisi için aranan nitelikler 

En az Lise veya dengi en fazla Ön Lisans mezunu olmak, 20 – 30 yaş arasında olmak, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 14. Maddesinde belirtilen Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarı ile tamamlamış olmak, Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak, Kadın adaylarda en az 1.65 cm boyunda olmak, Erkek adaylar en az 170 cm boyunda olmak. Kadın adaylarda en az 165 cm boyunda olmak ve Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15 kilodan az ya da fazla olmamak (Sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir) şartları aranmaktadır.

Temizlik Görevlisi için aranan nitelikler

En az İlkokul mezunu olmak, 20 – 40 yaş arasında olmak, Üniversitenin tüm işyerlerinde iç veya dış mekanda çalışmaya sağlık yönünden herhangi bir engeli bulunmamak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Başvuru Dilekçesi, Başvuru Formu, Fotoğraf (2 adet), Nüfus Cüzdan Fotokopisi (onaylı yada aslı getirildiğinde onay yapılacaktır), İkametgah Belgesi (Karekodlu veya barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilecektir), Adli Sicil Belgesi (Karekodlu veya barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilecektir), Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi (Onaylı yada aslı getirildiğinde onay yapılacaktır), Erkek adaylar için askerlik durum belgesi fotokopisi (e-devlet çıktısı, onaylı yada aslı getirildiğinde onay yapılacaktır), SGK’dan emeklilik, yaşlılık aylığı almadığını gösterir belge (Karekodlu veya barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilecektir), Özel Güvenlik Görevlisi sertifikası ve kimlik kartı fotokopisi ve aslı (Güvenlik Görevlisi kadrosu için başvuran adaylardan istenilecek) ve Sağlık Raporu istenmektedir.

Adaylar için kura çekimi 14 Temmuz 2020 tarihinde 10:00 – 11:00 saatleri arasında Bakırçay Üniversitesinde yapılacaktır.

Adaylar için son müracaat tarihi 10 Temmuz 2020’dir.

Adaylar için İŞKUR ilan numaraları 00005573475 ve 00005573525’tir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.