Yargıtay Başkanlığı 5 Temizlik Personeli Alımı Yapacak

Yargıtay Başkanlığı 5 Temizlik Personeli Alımı Yapacak
Yargıtay Başkanlığı 5 Temizlik Personeli Alımı Yapacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yargıtay Birinci Başkanlığı alınacak 5 personelin temizlik görevlisi olarak istihdam edileceğini belirtiyor.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak, İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak şartları aranmaktadır.

Engellilerin, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek, Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması(bedensel ve fiziksel), Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17 inci maddesi gereğince Başkanlığımızca yapılan sözlü sınavda başarılı olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca En az ilköğretim mezunu olmak, Temizlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, Sınav başvurusunun son günü itibariyle 18 yaşını doldurmuş 30 yaşını bitirmemiş (20 Ocak 2002 – 14 Ocak 2020) olmak gerekmektedir.

Adaylar için son müracaat tarihi 20 Ocak 2020’dir.

Noter Kurasına katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati ve sonuçları Yargıtay başkanlığının resmi internet adresinde duyurulacaktır. İstekli adaylar kura çekimini izleyebilecektir. Kura işleminin 23 Ocak 2019 tarihinde saat 14:00 Yargıtay Başkanlığı Konferans Salonunda yapılması planlandığı, herhangi bir değişiklik olması durumunda adaylara ayrıca duyurulacağı belirtiliyor.

Kura çekiminden sonra sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylardan istenen belgeler

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu(3 nüsha olarak düzenlenecek olup, bilgisayar ortamında doldurulacak), Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi, 3 adet vesikalık fotoğraf, Adli Sicil Belgesi (e Devletten alınacak), SGK’dan emeklilik, yaşlılık aylığı almadığını gösterir belge, Diploma/Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi, Öncelik hakkına sahip olanların, öncelikli durumlarını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananların, durumlarını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi istenecektir.

Alımı yapılacak personeli 2 aylık bir deneme süresinin olacağı ve bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitlerinin feshedileceği belirtilmektedir.

Adaylar için İŞKUR ilan başvuru numarası 00005354651’dir.

Yargıtay Başkanlığı 5 Temizlik Personeli Alımı Yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın