Yerli Otomobilde Hangi Özellikler Var

Yerli Otomobilde Hangi Özellikler Var
Yerli Otomobilde Hangi Özellikler Var
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüksek Teknolojik Donanım

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen akıllı yaşam başlığı sayesinde otomobilden fazlası yapılacak. Yurt dışı bağlantıları ve Türk mühendislerin birlikte geliştirdiği teknoloji sayesinde akıllı otomotivler asistan görevi de görecektir. Evde kullandığımız ağlara bağlanan bu akıllı cihazlar otomobillere entegre edilecektir. 

Yerli otomobiller piyasadaki araçlardan daha fazlasını sunacak. Otomobillerde sensör, kamera, işlemci gibi donanımlar internet bağlantısı ile çalışacaktır. Böylece donanımlar uzaktan dahi kontrol edilebilecek. 

Akıllı yaşam, akıllı telefon, akıllı ev sistemleri, dijital asistan, akıllı şebeke gibi internete bağlı çalışan donanımların tamamı bir yerde toplanacaktır. 

Yerli otomobilde yer alacak olan donanımlar sayesinde bu araçlar hem sürücülerin hem de yolcuların yerine düşünecektir. 

Yerli Otomobil Ne Zaman Görücüye Çıkacak?

Yerli otomobil halen üretim sürecinde ve seri üretime geçmesine uzun süre var. Ancak her geçen gün yerli otomobil merak konusu oluyor. Araçta hangi donanımların olacağı konusunda her geçen gün yeni haberler geliyor. Son gelen haberlere göre ise akıllı donanımı oldukça yüksek olacaktır. Aracın prototipi yakın zamanda görücüye çıkacaktır. Tanıtımının yapılması ile özellikleri, donanımı, beklentileri karşılayabileceği daha da netleşecektir. Ancak seri üretime geçilmesi için birkaç yıl daha geçecektir. 2023 yılına gelindiğinde yerli otomobilin ilk araçları görünebilecektir.

Yerli Otomobilde Hangi Özellikler Var

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın