2019’da 18 Bin Meslek Öğretmenine Eğitim Verildi

2019’da 18 Bin Meslek Öğretmenine Eğitim Verildi
2019’da 18 Bin Meslek Öğretmenine Eğitim Verildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

%95’i İş Dünyası İle Ortaklaşa Yapıldı

İlk etapta 8.400 öğretmenle mesleki eğitime başlanırken şimdilerde bu sayı 18 bini geçti. Öğrencilere eğitim veren öğretmenlerin meslek içi eğitimlerini yapmak ve güncel gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamak adına verilen eğitimler son derece faydalı oldu. iş dünyasının ihtiyaçları ve taleplerini yerinde görme imkanı yakalayan öğretmenler bunu öğrencilere aktarma fırsatını elde etti. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan MEB Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, iş dünyası ile işbirliği yapılmasının ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Elde edilen kazanımlar ekonomiye ilerleyen dönemler içerisinde oldukça olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri ve modern çağın gerekliliklerine ayak uydurmaları bu sayede mümkün olacaktır. 

Başlangıçta sadece 8 bin öğretmen hedefiyle başlanan projede bugün geldiğimiz noktada 18 bin öğretmenin eğitim almış olması büyük bir başarı olarak kabul edilmektedir. Bu eğitimlerin devamının ilerleyen yıllar içerisinde gelmesi de bekleniyor. Bu yönde iş dünyasından yeni aktörlerin de projeye dahil olması amaçlanıyor. Öğrencilerin gelecekte iş bulmaları da bu sayede daha da kolaylaşacaktır. Mesleki eğitimin ülkemiz çapında daha da cazip hale getirilmesi için gerekenler yapılmalıdır.

2019’da 18 Bin Meslek Öğretmenine Eğitim Verildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın