2019’da 18 Bin Meslek Öğretmenine Eğitim Verildi

2019’da 18 Bin Meslek Öğretmenine Eğitim Verildi

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Mahmut Özer, 2019 yılı içerisinde iş dünyası ile işbirliği yaparak 18 bin öğretmene işbaşı ve mesleki gelişim eğitimi verildiğini ifade etti.

%95’i İş Dünyası İle Ortaklaşa Yapıldı

İlk etapta 8.400 öğretmenle mesleki eğitime başlanırken şimdilerde bu sayı 18 bini geçti. Öğrencilere eğitim veren öğretmenlerin meslek içi eğitimlerini yapmak ve güncel gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamak adına verilen eğitimler son derece faydalı oldu. iş dünyasının ihtiyaçları ve taleplerini yerinde görme imkanı yakalayan öğretmenler bunu öğrencilere aktarma fırsatını elde etti. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan MEB Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, iş dünyası ile işbirliği yapılmasının ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Elde edilen kazanımlar ekonomiye ilerleyen dönemler içerisinde oldukça olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri ve modern çağın gerekliliklerine ayak uydurmaları bu sayede mümkün olacaktır. 

Başlangıçta sadece 8 bin öğretmen hedefiyle başlanan projede bugün geldiğimiz noktada 18 bin öğretmenin eğitim almış olması büyük bir başarı olarak kabul edilmektedir. Bu eğitimlerin devamının ilerleyen yıllar içerisinde gelmesi de bekleniyor. Bu yönde iş dünyasından yeni aktörlerin de projeye dahil olması amaçlanıyor. Öğrencilerin gelecekte iş bulmaları da bu sayede daha da kolaylaşacaktır. Mesleki eğitimin ülkemiz çapında daha da cazip hale getirilmesi için gerekenler yapılmalıdır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.