2020’de Hangi Kurumlar Memur Alımı Yapacak

2020’de Hangi Kurumlar Memur Alımı Yapacak
2020’de Hangi Kurumlar Memur Alımı Yapacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 Memur Alımları

2020 yılında kamuda çok sayıda istihdam sözü verildi. Bu sözler yerine getirilirse 100 bine yakın kişi memur olma fırsatı yakalayacaktır. Özel sektördeki istihdamlar da hedefine ulaşırsa 2020’de 1 milyona kişi istihdama katılacaktır. 

Sağlık sektörüne 6 bin 676’sı doktor ve 8 bin 288’i uzman doktor olmak üzere 16 bin sağlık personeli alınacaktır. Bu kişiler halk sağlığı laboratuvarı, ilçe sağlık müdürlüğü, toplum sağlığı merkezi, hastaneler ve sağlık evleri gibi yerlerde istihdam edilecektir.

MEB 20 bin öğretmen alımı yapacaktır. Adaylar 6-10 Ocak tarihleri arasında ön başvuruda bulunacaktır. KPSS puanı ile başvuru yapan adaylar sözlü sınava alındıktan sonra atanacaktır. Sözlü sınav yerleri 21 Ocak’ta ilan edilecektir. Mülakatlar 5-22 Şubat tarihlerinde yapılacaktır. Sonuçlar 25 Şubat’ta belli olacaktır.

PTT tarafından yapılacak olan yüklü miktardaki alımlar için uzun süredir adaylar beklemedeydi. 55 bin personel alımı 2023 yılına kadar yapılacaktır. Bu kapsamda 2020’de de çok sayıda alımın yapılması bekleniyor. Ayrıntılar henüz netleşmese de ilana çıkıldıkta alımlar belli olacaktır.

2020’de 7 bin polis ile 8 bin bekçi alımı yapılacaktır. Bu kurumların dışında 12 farklı kamu kurumu personel alımı için ilana çıkacağını açıklamıştır. Başvuru yapmak isteyen adaylar ilanları takip etmelidir.

2020’de Hangi Kurumlar Memur Alımı Yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın