Polis Akademisi 75 Ülkeden Yabancı Polislere Eğitim Veriyor

Polis Akademisi 75 Ülkeden Yabancı Polislere Eğitim Veriyor
Polis Akademisi 75 Ülkeden Yabancı Polislere Eğitim Veriyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

5 Yılda 35 Bin Kişiye Eğitim

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Polis Akademisi Başkanlığı EGM için polis yetiştirmektedir. Alanında sadece yurt içinde değil, yurt dışında da takdir topluyor. Polis Akademisindeki eğitimciler yabancı ülkelerden polislere de eğitim veriyor. Yabancı ülkelerle imzalanan protokoller sayesinde pek çok ülke polisi ülkemizde eğitim alıyor. 

Polis Akademisi 2015-2019 yılları arasında 75 farklı ülkeden toplam 35 bin 308 polise eğitim verildi. Bu 5 yıllık süreçte 2 bin 156 uluslararası eğitim düzenlendi. Suriye ve Afgan polisleri en çok katılım sağlayanlar oldu. 14 farklı kurs döneminde 3 bin 520 Afgan polisi temel ve uzmanlık eğitimi aldı. 2017’den beri 10 bin 579 Suriye polisi ise “Yerel Kolluk Eğitimi” aldı.

Polis Akademisi tarafından verilen eğitimler bunlarla sınırlı kalmadı. Polis Liderliği ve Yönetim Becerileri Eğitimi, Uluslararası Organizasyon-Zirve Güvenliği Eğitimi, Polis Eğiticilerinin Eğitimi, Polis Müdahale Yöntem ve Teknikleri Eğitici Eğitimi, Muhabere Merkezinde Çalışan Personelin Farkındalığının Artırılması Eğitimi, Temel Atış Eğitimi gibi daha pek çok alanda eğitimler verildi. Bu eğitimler hem yurtiçinden hem de yurt dışından katılımcılara verildi. Verilen hizmet içi eğitimlere ise 2 milyon 418 bin 164 personel katıldı.

Polis Akademisi 75 Ülkeden Yabancı Polislere Eğitim Veriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın