25 Bin 149 Bylock Kullanıcısı Daha Tespit Edildi

25 Bin 149 Bylock Kullanıcısı Daha Tespit Edildi
25 Bin 149 Bylock Kullanıcısı Daha Tespit Edildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1387’si Kamuda Çalışıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Genel Değerlendirme Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. En dikkat çeken açıklama ise ByLock hakkında oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha önce tespit edilmeyen yeni ByLock kullanıcısının tespit edildiğini açıkladı. Şu ana kadar ByLock kullanan pek çok kişi tespit edildi ve işlem uygulandı. Olağanüstü Hal dönemindeki çalışmalara halen devam ediliyor. OHAL bitmiş olsa da 3 yıl boyunca terör örgütü ile bağlantısı tespit edilen kamu görevlilerine işlem uygulanabilecektir. İşte bu kapsamda çalışmalar sona erdirilmedi. 

En son yapılan çalışmalarda ise 25 bin 149 yeni ByLock kullanıcısının tespit edildiği açıklandı. Bu kişilerden 7 bin 694’ünün kimlik bilgileri tespit edildi ve ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına bildirildi. Bu kişilerden 1387’sinin ise halen kamuda aktif görevde olduğu tespit edildi.

Ayı zamanda ByLock kullanmayan ancak ByLock kullanıcıları ile irtibat halinde olan kişiler de tespit edildi. Belirlenen 2 bin 341 kişiden 679’unun kamuda görev yaptığı tespit edildi. Bu kişiler için de Cumhuriyet başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunuldu.

Yukarıdaki kapsamda belirlenen kişilerden kamu görevlisi olanlar aynı zamanda idari soruşturmalara da muhatap olacaktır.

25 Bin 149 Bylock Kullanıcısı Daha Tespit Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın