29 Mart Yeni Korona Renk Haritası Açıklandı!

29 Mart Yeni Korona Renk Haritası Açıklandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın dün 2021 Yılı mart ayı renk haritasını paylaştı. Paylaşımında Ülkenin Yaklaşık olarak 58 İlini Çok yüksek riskli olduğu görüldü. Yani Yapılan bu açıklamaya göre Türkiye’nin Ortalama Yüzde 80 i kırmışı bölgede yer almaktadı

29 Mart 2021 tarihi yani Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısının ardından Son derece Önemli açıklamalar yaptı. Buna Eş zamanlı olarak Sağlık bakanı Fahrettin Kocada Eş zamanlı açıklamalarda bulundu.

İşte Risk Tablosu Ve İller:

harita.jpg

Mavi İller: Mart ayı Renk haritasında tek mavi İl olarak Şırnak belirlendi. Eski haritada Ortalama Güneydoğunun hepsinin mavi olduğu fakat şuan asi sadece Şırnak ilinin mavi il olduğu Haritada belli olmaktadır.

Sarı İller:  Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Bitlis, Muş, Van ve Hakkâri illerinin Sarı olan iller olarak belirlenip Bu illerin neredeyse tamamının Eski haritada mavi olduğu görülmektedir.

Turuncu İller: Manisa, Afyon, Denizli, Burdu, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Tunceli, Bingöl, Kars ve Ağrı illeri ise Tabloda görüldüğü üzere Turuncu illerde yer almaktadır.

Kırmızı ( Çok Yüksek Riskli İller): Yukarıda Belirtilen iller dışında kalan geriye kalan 58 ilinde Kırmızı Bölgede yer aldığı görülmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.