3 Yıl Boyunca Uzman Erbaş Alımı Yapılmayacak

3 Yıl Boyunca Uzman Erbaş Alımı Yapılmayacak
3 Yıl Boyunca Uzman Erbaş Alımı Yapılmayacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman Erbaş Alımı Olmayacak

Uzman erbaş alımları Milli Savunma Bakanlığı tarafından peyderpey yayınlanıyordu. Son dönemlerde de uzman erbaş alımı yapılacağına ilişkin ilanlar da yayınlandı. Ancak MSB bu ilanları yalanladı. MSB Bakanı Hulusi Akar, şu anda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin personel ihtiyacı olmadığını açıkladı. Bu nedenle de şu anda uzman erbaş alımı yapılmayacaktır.

Bakan Akar, sadece şu an için değil, TSK’nın 3 yıl boyunca personel alımı yapmayacağını açıkladı. TSK 3 yıl boyunca dışarıdan uzman erbaş alımı yapmayacaktır. Daha önce alınan sözleşmeli erbaş ve erler ihtiyaca göre yetiştirilecek ve uzman erbaş olarak görevlendirilecektir. 

Uzman Erbaş Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Uzman erbaşlar TSK’ya dışarıdan alınan personellerdir. Önlisans ya da lisans mezunları arasından alım yapılmaktadır. Adaylara yazılı sınav yapılmaktadır. Burada en yüksek puan alan adaylar sözlü ve uygulamalı sınava alınacaktır. Bu aşamaları başarı ile geçen ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan kişiler uzman erbaş olarak alınabilecektir. Gerekli eğitimlerden sonra mesleğe alımlar yapılacaktır.

Uzman erbaş alımlarının şu an için 3 yıl boyunca yapılmayacağı açıklandı. Ancak yine de adaylar MSB’yi takipte kalmalıdır. İhtiyaç duyulması halinde yeni alımlara başvurulabilecektir. 3 yılın sonunda ise yeniden MSB tarafından alımlar yapılmaya devam edecektir.

3 Yıl Boyunca Uzman Erbaş Alımı Yapılmayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın