EGM Sözleşmeli Pilot Başvurusu 16 Martta Başlıyor

EGM Sözleşmeli Pilot Başvurusu 16 Martta Başlıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 1 helikopter pilotu alımı için ilana çıkıldı.

Başvuru Şartları

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 1 helikopter pilot alımı için ilana çıkıldı. Başvuru yapacak adaylar memur olma genel şartlarını sağlamalıdır. EGM tarafından Türkiye’nin her yerinde verilecek olan görevleri kabul etmek gerekir. Adaylar yazılı sınav ve sonrasında mülakata alınacaktır. Bu aşamalarda başarılı olmak gerekir. Pilot lisansına sahip olmak ve en az bin saat helikopter uçuşu yapmak gerekir. Ticari pilot şartlarına uyum sağlamak gerekir.

Alınan kişiler 657 sayılı DMK’da istenen memur olma genel şartlarını sağlamalıdır. Belirli suçlardan hüküm giymemiş, kamudan yasaklı olmayan, SGK’dan aylık almayan adaylar başvuru yapabilecektir. Başvuru yapacak olan adaylar ilanı inceleyerek başvuru koşullarını inceleyebilirler. Pilotluk sertifikalarına ilişkin olarak aranan şartlar ilandan incelenmelidir. Personel alımı süreci ve detaylar incelendikten sonra başvuru yapılacaktır. 

Başvuru Şekli

Başvurular 16 Mart 2020 tarihinde başlayacak ve 20 Mart 2020 tarihinde sona erecektir. Başvurular adayların bulunduğu il ve ilçe müdürlüklerine yapılacaktır. Başvurular şahsen yapılmalıdır, posta ya da diğer yollardan başvuru kabul edilmeyecektir. Adaylar başvuru yaparken istenen belgeleri de sunacaktır. Pilotluk lisansı ile istenen sertifikalar başvuru esnasında sunulacaktır.

Alınan kişiler Türkiye’nin her yerinde EGM bünyesindeki helikopterleri kullanacaklardır. Bu görevleri yapmaya engel sağlık sorunu olmamalıdır. Personeller sözleşmeli olarak istihdam edilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.